Ultracongelados de Cortes (Grupo Virto) wdraża półautomatyczny system Pallet Shuttle

09/05/2017

Mecalux wyposaży nową mroźnię firmy Ultracongelados de Cortes w półautomatyczny system Pallet Shuttle. To rozwiązanie pozwoli zwiększyć pojemność magazynową o blisko 16 000 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm.

Mroźnia o powierzchni 6839 m2 wyposażona zostanie w trzy pięciopoziomowe bloki regałów. Na każdym poziomie obu skrajnych bloków możliwe będzie składowanie 16 palet na głębokość, natomiast w bloku środkowym – 35.

 

Magazyn zostanie zaopatrzony w cztery wózki Pallet Shuttle do automatycznej obsługi palet wewnątrz kanałów. Sterowanie wózków będzie odbywać się zdalnie przy użyciu tabletów. Każdy tablet jest podłączony do sieci Wi-Fi i ma zainstalowane oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest sterowanie wózkami znajdującymi się wewnątrz mroźni. Wózek może wykonywać także szereg innych funkcji, takich jak wybór liczby palet do pobrania, przeprowadzenie inwentaryzacji itp.

Firma Ultracongelados de Cortes należąca do Grupo Virto jest jednym z wiodących producentów mrożonek na rynku hiszpańskim. Zakład produkcyjny, który firma posiada w miejscowości Cortes (Navarra), zajmuje się wyrobem mrożonek warzywnych z warzyw strączkowych, groszku, fasolki szparagowej płaskiej i okrągłej, bobu, kalafiora oraz brokułu.