Wysoka wydajność magazynu automatycznego firmy Finieco

06/03/2017

Mecalux wyposaży magazyn firmy Finieco, portugalskiego producenta toreb i opakowań papierowych, w dwa bloki regałów obsługiwanych przez układnicę oraz automatyczny wózek Pallet Shuttle. Całkowita pojemność magazynu wyniesie 5000 palet o wymiarach 800 x 1200 mm oraz 4700 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm.

Magazyn będzie się składał z pojedynczego, 45-metrowego korytarza, po którym poruszać się będzie 9-metrowa układnica przenosząca zarówno ładunki, jak i Pallet Shuttle. Układnica będzie umieszczać wózek w odpowiedniej lokalizacji, który wprowadzi lub pobierze paletę z kanału.

W obiekcie zainstalowany zostanie również przenośnik oraz stanowisko przyjęć, gdzie przeprowadzana będzie kontrola stanu i wymiarów przychodzących towarów. Magazyn zostanie wyposażony także w dziewięć kanałów przepływowych do wstępnego załadunku, które posłużą do klasyfikacji produktów według klienta lub trasy.

Wszystkie procesy będą zarządzane przez opracowane przez firmę Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Finieco jest jednym z wiodących producentów opakowań papierowych w Europie. Firma produkuje ponad 1,5 miliona toreb dziennie zarówno w standardowych, jak i niestandardowych formatach. Firma odnosi sukcesy na rynkach międzynarodowych, a jej produkty są dystrybuowane do ponad 70 krajów, w tym: Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Szwajcarii czy Austrii.

Guardar