Assa Abloy zwiększa pojemność swojego magazynu zamków i systemów zabezpieczeń

Assa Abloy zwiększa pojemność swojego magazynu zamków i systemów zabezpieczeń

Magazyn do składowania zamków i systemów kontroli dostępu Yale, Phillips, Tesa, Medeco, Securitron i Hes

Assa Abloy zwiększa pojemność swojego magazynu zamków i systemów zabezpieczeń

Mecalux wyposażył w regały paletowe nowy magazyn szwedzkiej firmy Assa Abloy, czołowego producenta zamków i zabezpieczeń. Instalacja umożliwi składowanie ponad 6400 palet z produktami o różnej wielkości, wadze i rotacji.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy ASSA ABLOY
  Pojemność magazynowa: 6480 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 800 kg
  Wysokość regałów: 7 m
  Długość regałów: 86 m
 • Pobierz PDF

O firmie Assa Abloy

W 1994 roku dwie duże firmy z branży zabezpieczeń, szwedzka Assa i fiński Abloy, połączyły się, tworząc spółkę Assa Abloy. Obecnie ten międzynarodowy koncern jest głównym dostawcą inteligentnych zamków i systemów kontroli dostępu montowanych w budynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Potrzeby

W ostatnich latach branża zabezpieczeń odnotowuje znaczny wzrost, który zachęcił grupę Assa Abloy do poszerzenia oferty produktów. Do koncernu należy dziś ponad sto marek, wśród nich znani producenci zamków mechanicznych, elektronicznych i cyfrowych: Yale, Phillips, Tesa, Medeco i Securitron.

W swoich przedsięwzięciach zmierzających do usprawnienia procesu logistycznego Assa Abloy zawsze korzysta ze wsparcia Mecaluxu. Nowym celem koncernu jest obecnie rozwój działalności w Ameryce Łacińskiej, dlatego potrzebował magazynu w tym regionie. Obiekt powstał w Tultitlán w stanie Meksyk.

Rozwiązanie: regały paletowe

Mecalux wyposażył nowy magazyn firmy Assa Abloy w Meksyku w dziesięć podwójnych i jeden pojedynczy regał paletowy. Instalacja ma 7 m wysokości. Dwa regały mają długość 27 metrów, a pozostałe 63 metry. Ich łączna pojemność magazynowa wynosi 6480 palet.

Większość korytarzy roboczych ma szerokość blisko 3 m. Taka odległość między regałami ułatwia manewrowanie urządzeniami transportu bliskiego w celu pobrania lub umieszczenia ładunków na regale. W magazynie wykorzystywane są głównie wózki paletowe i wózki wysokiego podnoszenia.

Największą zaletą regałów paletowych jest zapewnienie bezpośredniego dostępu do składowanych na nich produktów, a w efekcie usprawnienie i przyspieszenie procesu przygotowywania zamówień. W magazynie Assa Abloy kompletacja odbywa się wprost z palet umieszczonych na dolnych poziomach regałów. Aby pobrać produkty wchodzące w skład poszczególnych zamówień, operatorzy posługują się terminalami radiowymi, które wskazują im odpowiednie lokalizacje. Każdego dnia magazyn ten opuszcza ok. 500 zamówień składających się z 1300 pozycji asortymentowych.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: magazyn Assa Abloy mieści 6480 palet.
 • Uniwersalność systemu magazynowego: konstrukcja regałów paletowych pozwala składować na nich jednostki ładunkowe o różnych wymiarach, kształtach, wadze i rotacji.
 • Bezpośredni dostęp do towaru: łatwy dostęp do wszystkich produktów składowanych w magazynie usprawnia proces kompletacji zamówień.
Magazyn firmy ASSA ABLOY
Pojemność magazynowa: 6480 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 800 kg
Wysokość regałów: 7 m
Długość regałów: 86 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę