Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload firmy dla hiszpańskiej firmy JCH

Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload firmy dla hiszpańskiej firmy JCH

JCH, wiodący producent systemów klimatyzacyjnych, zwiększa pojemność składowania i wydajność kompletacji w swoim magazynie dzięki układnicy pojemnikowej miniload

Automatyczny magazyn pojemnikowy miniload firmy dla hiszpańskiej firmy JCH

Mecalux wyposażył zlokalizowany w Barcelonie magazyn firmy JCH w regały przeznaczone do składowania 4076 pojemników, system przenośników i trzy stanowiska kompletacyjne, w tym jedno przeznaczone również do uzupełniania stanu magazynowego. W obiekcie wdrożono także oprogramowanie magazynowe Easy WMS, które zapewnia sprawne zarządzanie magazynem i maksymalną wydajność procesu przygotowywania zamówień.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn pojemnikow JCH
  Pojemność magazynowa: 4067 pojemników
  Wymiary pojemnika: 800 x 600 x 420 mm / 600 x 400 x 240 mm
  Maksymalna waga pojemnika: 100 i 50 kg
  Wysokość regałów: 8 m
  Długość regałów: 34 m
 • Pobierz PDF

O firmie JCH

Przedsiębiorstwo powstało w 1910 roku jako warsztat naprawczy sprzętu elektrycznego, a obecnie jest światowym liderem w zakresie zróżnicowanych technologii i wiodącym przedstawicielem wielu branż, między innymi produkcji systemów klimatyzacyjnych.

Celem JCH jest oferowanie wysokiej jakości produktów przyczyniających się do poprawy warunków życia społeczeństwa. W ramach tego zobowiązania angażuje się w ochronę środowiska poprzez dostarczanie technologii zapewniających efektywne wykorzystywanie energii oraz ponowne wykorzystywanie odpadów w produkcji.

Firma potrzebowała rozwiązania, które posłużyłoby do składowania mniejszych produktów w magazynie części położonym przy barcelońskiej fabryce, a jednocześnie przyspieszyłoby proces przygotowywania zamówień.

 

Rozwiązanie wdrożone przez Mecalux

Mecalux, mając na uwadze wymogi Klienta, dostarczył automatyczny magazyn pojemnikowy miniload przeznaczony do składowania dwóch rodzajów pojemników: o wymiarach 800 x 600 x 420 mm i 600 x 400 x 240 mm. Miniload pozwala optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, zwiększając pojemność magazynową obiektu, a także usprawnić kompletację zamówień.

W przedniej części magazynu znajduje się system przenośników łączących korytarze z trzema stanowiskami kompletacyjnymi. Zarówno przenośniki, jak i stanowiska kompletacyjne są zaprojektowane do obsługi dwóch rodzajów pojemników.

Magazyn miniload

Magazyn pojemnikowy tworzą dwa obsługiwane przez układnice korytarze z regałami o pojedynczej głębokości, o wymiarach 34 m długości i 8 m wysokości. W pierwszym na 14-poziomowych regałach składowane są większe pojemniki. Drugi, wyposażony w 21-poziomowe regały, przeznaczony jest do magazynowania mniejszych pojemników.

W każdym korytarzu pracuje dwukolumnowa układnica pojemnikowa, która automatycznie przemieszcza przychodzące i wychodzące towary z prędkością 250 m/min. w poziomie i 90 m/min. w pionie.

Obie układnice wyposażone są w urządzenia obsługi ładunku umożliwiające jednoczesne pobieranie lub układanie dwóch pojemników, przy czym jedna z nich obsługuje dwa pojemniki o wadze 50 kg, a druga dwa pojemniki o wadze 100 kg.

Przed regałami usytuowana jest podwójna linia przenośników rolkowych. System ten transportuje towary z regałów do stanowisk kompletacyjnych z prędkością 25 m/min.

Prostopadle do głównego przenośnika usytuowane są dwa stanowiska kompletacyjne w kształcie litery U. Przygotowywanie zamówień odbywa się metodą „produkt do operatora”, co oznacza, że pojemniki z produktami dostarczane są operatorom przez automatyczne układnice. Następnie operatorzy pobierają z nich produkty, które wskazuje im na wyświetlaczu system, i umieszczają je w pojemnikach przeznaczonych na poszczególne zamówienia.

Przy jednej ze ścian magazynu znajduje się trzecie stanowisko kompletacyjne wyposażone w wagę, skaner i komputer, które służy także do uzupełniania stanu magazynowego.

Easy WMS i Galileo

Kontrolowanie i koordynowanie procesów odbywających się w magazynie miniload to zadania oprogramowania magazynowego Easy WMS firmy Mecalux.

Jest to bardzo skuteczny system, który zarządza takimi czynnościami, jak wyznaczanie miejsc składowania, pobieranie pojemników z regałów i kompletacja zamówień.

Pracą automatycznych urządzeń, a więc przenośników i układnic obsługujących magazyn, kieruje moduł sterujący Galileo, również opracowany przez Mecalux.

 

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: magazyn pojemnikowy mieści 4067 pojemników.
 • Szybsze przygotowywanie zamówień: magazyn pojemnikowy i system przenośników wraz ze stanowiskami kompletacyjnymi zapewniają optymalizację pracy operatorów przygotowujących zamówienia.
 • Inteligentne zarządzanie: opracowane przez Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS i moduł sterujący Galileo organizują wszystkie czynności i procesy odbywające się w magazynie.
Magazyn pojemnikow JCH
Pojemność magazynowa: 4067 pojemników
Wymiary pojemnika: 800 x 600 x 420 mm / 600 x 400 x 240 mm
Maksymalna waga pojemnika: 100 i 50 kg
Wysokość regałów: 8 m
Długość regałów: 34 m

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę