Magazyn naczyń ceramicznych firmy Churchill China w Wielkiej Brytanii

Magazyn naczyń ceramicznych firmy Churchill China w Wielkiej Brytanii

Firma Churchill China powiększyła pojemność magazynową i usprawniła przygotowywanie zamówień

Magazyn naczyń ceramicznych firmy Churchill China w Wielkiej Brytanii

Regały paletowe Mecaluxu to doskonały wybór, jeśli celem jest powiększenie pojemności magazynowej przy jednoczesnym usprawnieniu kompletacji zamówień. Brytyjska firma Churchill China wdrożyła ten system składowania w swoim magazynie, dzięki czemu wydajność obiektu wzrosła o 10%, a powierzchnia przeznaczona na kompletację została powiększona o 40%.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Churchill China
  Pojemność magazynowa: 5000 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 2000 kg
  Liczba składowanych kartonów: 32 670
  Wymiary kartonu: 300 x 300 mm
  Maksymalna waga kartonu: 10 kg
  Wysokość regałów: 11 m
 • Pobierz PDF

O firmie Churchill China

Początki tego brytyjskiego producenta naczyń ceramicznych, którego siedziba mieści się w Stoke-on-Trent, sięgają 1795 roku, kiedy uruchomiono jego pierwszą fabrykę. Pod obecną nazwą firma działa dopiero od roku 1984.

Dziś Churchill China skutecznie łączy kilkuwiekową tradycję z nowoczesną technologią, co sprawia, że produkty tej marki spełniają najwyższe standardy w zakresie jakości, wzornictwa i praktyczności, a firma jest uznanym na świecie dostawcą ceramicznych zastaw stołowych dla branży gastronomiczno-hotelarskiej.

Magazyn produktów gotowych

Churchill China posiada magazyn o powierzchni 18 500 m2 przy swoim zakładzie produkcyjnym w Stoke-on-Trent. Niedawno firma zdecydowała się przeorganizować jego układ, co zostało podyktowane stale poszerzającą się ofertą i koniecznością zapewnienia miejsca dla nowych produktów. Zadanie to powierzono Mecaluxowi.

Oto co Jamie Clare, Dyrektor Operacyjny magazynu, mówi na temat potrzeb, które leżały u podstaw tej decyzji: „Przedsięwzięcie to miało na celu powiększenie pojemności magazynu, a także poprawę rozmieszczenia ładunków”. Firma potrzebowała systemu składowania, który umożliwiłby efektywne zarządzanie bogatym asortymentem i sprawne przygotowywanie dużej liczby zamówień.

Na podstawie tak określonych wymogów Mecalux zaproponował rozwiązanie w postaci regałów paletowych, które zamontowano praktycznie na całej powierzchni magazynu, uzyskując pojemność pozwalającą pomieścić ponad 5000 palet. Na dolnych poziomach instalacji, gdzie odbywa się kompletacja, zastosowano kanały przepływowe, w których umieszcza się zarówno palety, jak i kartony.

Za sprawą rozwiązań dostarczonych przez Mecalux poprawiliśmy rentowność poprzez obniżenie kosztów obsługi każdego zamówienia” – wylicza korzyści Jamie Clare.

Magazyn został podzielony na sektory w celu odpowiedniego rozmieszczenia ładunków i ułatwienia pracy operatorom. W każdym sektorze składowane są określone produkty, a do ich kompletacji wyznaczona jest określona liczba operatorów. Rezultatem tego zabiegu jest sprawniejsze przygotowywanie zamówień i wyższa wydajność magazynu.

Maksymalna wydajność procesu magazynowego

Regały o wysokości 11 m służą do składowania palet z towarem, które codziennie są dostarczane do magazynu z produkcji, by następnie trafić do odbiorców z całego świata. Każdego dnia magazyn opuszcza ponad 100 palet, dlatego odpowiednie rozmieszczenie dużej liczby produktów ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiej wydajności całego procesu magazynowego i zapewnienia terminowych dostaw kontrahentom.

Niewątpliwie sporym ułatwieniem przy odkładaniu i pobieraniu towaru jest bezpośredni dostęp do każdej palety, którym wyróżnia się ten system składowania. „Ta cecha znacząco redukuje przestoje, jakie mogą powstać przy ciągłym przyjmowaniu i wydawaniu ładunków” – zauważa Jamie Clare.

Poza możliwością szybkiego i sprawnego obsługiwania ładunków organizacja magazynu zapewnia dużą wydajność na etapie przygotowywania zamówień.

Część dolnych poziomów regałów została wyposażona w kanały przepływowe. Palety są tutaj składowane jedna za drugą – operatorzy pobierają produkty do zamówień z pierwszej palety od strony korytarza, natomiast za nią składowany jest zapas towaru. W ten sposób odbywa się kompletacja produktów, na które popyt jest największy, ponieważ dzięki takiemu systemowi operatorzy zawsze dysponują liczbą produktów niezbędną do przygotowywania zamówień.

Ponadto w regałach zamontowano półkowe poziomy przepływowe, na których umieszczane są produkty w kartonach – mieści się ich tutaj aż 32 670. Lekkie nachylenie poziomów powoduje, że opakowania przesuwają się po rolkach pod wpływem grawitacji w kierunku korytarza, w którym operatorzy kompletują zamówienia.

Zastosowany system kompletacji sprawił, że wydajność naszego magazynu wzrosła o 10%, a na przygotowywanie zamówień mamy aż 40% więcej miejsca” – wylicza Jamie Clare. Do poprawy wydajności przyczyniła się także sektoryzacja magazynu i odpowiednie rozmieszczenie w nim towaru.

Jamie Clare – Dyrektor Operacyjny magazynu firmy Churchill China
Ogłosiliśmy przetarg na tę inwestycję i po zapoznaniu się z ofertami złożonymi przez pięciu dostawców systemów magazynowych wybraliśmy Mecalux, ponieważ zaproponowane rozwiązanie było zaprojektowane pod kątem usprawnienia przygotowywania zamówień, które jest głównym etapem procesu odbywającego się w naszym magazynie”.

Korzyści dla firmy Churchill China

 • Efektywne przygotowywanie zamówień: układ magazynu i rozmieszczenie ładunków mają na celu usprawnić kompletację dużej liczby zamówień.
 • Sprawny przepływ towaru: bezpośredni dostęp do miejsc składowania ułatwia obsługę ładunków na regałach, eliminując ryzyko przestojów.
 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni: regały zajmują praktycznie cały obszar magazynu o powierzchni 18 500 m2.
Magazyn Churchill China
Pojemność magazynowa: 5000 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 2000 kg
Liczba składowanych kartonów: 32 670
Wymiary kartonu: 300 x 300 mm
Maksymalna waga kartonu: 10 kg
Wysokość regałów: 11 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę