Magazyn do składowania farb dekoracyjnych firmy Pinturas Isaval w Hiszpanii

Magazyn do składowania farb dekoracyjnych firmy Pinturas Isaval w Hiszpanii

Nowy magazyn firmy Pinturas Isaval mieści 4000 palet z farbami dekoracyjnymi

Magazyn do składowania farb dekoracyjnych firmy Pinturas Isaval w Hiszpanii

Pinturas Isaval, hiszpański producent farb dekoracyjnych, posiada w miejscowości Ribarroja del Turia koło Walencji magazyn, który Mecalux wyposażył w regały paletowe i regały półkowe do składowania lekkich ładunków. Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniał potrzeby firmy, takie jak większa pojemność magazynowa i sprawniejsze przygotowywanie zamówień.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Pinturas Isaval
  Pojemność magazynowa: 4000 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1200 kg
  Wysokość regałów: 9 m
  Długość regałów: 37 m
 • Pobierz PDF

O firmie Pinturas Isaval

Pinturas Isaval to hiszpańska firma działająca od 1968 roku w branży produkcji i sprzedaży farb dekoracyjnych. Od początku swego istnienia stawia na wysoką jakość oferowanych produktów, dlatego w procesie produkcyjnym stosuje najnowocześniejsze technologie.

Firma stale poszerza swoją ofertę i podąża za zmianami zachodzącymi na rynku, dzięki czemu konsekwentnie rozwija działalność nie tylko w kraju, ale i za granicą, dziś jest bowiem obecna w kilkunastu krajach.

Potrzeby i rozwiązanie

Ze względu na wzrost sprzedaży notowany w ostatnich latach Pinturas Isaval niedawno rozbudowała swój główny magazyn (zlokalizowany w miejscowości Ribarroja del Turia 20 km od Walencji). Inwestycja miała na celu ugruntowanie wiodącej pozycji firmy w branży.

Na etapie opracowywania koncepcji magazynu przedsiębiorstwo szczegółowo przedstawiło swoje potrzebny logistyczne, wśród których najistotniejsze było uzyskanie większej pojemności magazynowej, a także usprawnienie procesu magazynowego m.in. poprzez składowanie produktów według ich rodzaju i rotacji, by zapewnić dystrybutorom szybkie dostawy.

Kierując się tymi wymogami, Mecalux zaproponował rozwiązanie w postaci regałów paletowych, które mieszczą 4000 palet z gotowymi produktami dostarczonymi z fabryki Pinturas Isaval, oraz regałów półkowych do składowania lekkich ładunków, takich jak narzędzia i akcesoria (m.in. pędzle, kielnie, szpachle, taśmy miernicze), których firma nie produkuje, ale prowadzi ich sprzedaż w swoich sklepach.

Regały półkowe do składowania lekkich ładunków

Regały te mierzą 8,5 m wysokości i służą do składowania małych produktów.

Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ konstrukcję regałów można dowolnie modyfikować, dodając kolejne półki i dostosowując wielkość miejsc składowania do umieszczanych na nich produktach.

Ich zaletą jest bezpośredni dostęp do ładunków, co nie tylko znacząco usprawnia ręczną obsługę towaru, a tym samym skraca czas przygotowywania zamówień, ale również zapewnia lepszą kontrolę nad stanem magazynowym.

Do obsługi regałów służą wózki do kompletacji z podnoszoną kabiną. Znajdujący się w kabinie operator pobiera z półek produkty wchodzące w skład poszczególnych zamówień.

Regały paletowe

Mecalux zamontował w obiekcie także regały paletowe, dziewięć podwójnych i trzy pojedyncze, o wysokości 9 m.

Podobnie jak w systemie półkowym, ich konstrukcję można zaadaptować do umieszczanych jednostek ładunkowych, za sprawą szerokiej gamy dostępnych akcesoriów.

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię obiektu w celu uzyskania większej pojemności magazynowej, utworzono korytarze robocze, które mierzą zaledwie 1,7 m szerokości. Do obsługi regałów służą wózki systemowe, które pracują tylko w obrębie korytarzy.

Na posadzce po obu stronach zamontowane są szyny prowadzące, które ułatwiają prawidłowe ustawienie wózków przy wjeździe oraz zapewniają ich bezpieczne przemieszczanie się w korytarzach. W ten sposób zapobiega się uszkodzeniom konstrukcji wskutek przypadkowych uderzeń wózkami.

Do dostarczania i odbierania ładunków z miejsc odkładczych usytuowanych przed korytarzem operatorzy wykorzystują wózki wysokiego składowania.

Urządzenia te stosowane są również do obsługi regałów w jednym z korytarzy, na których składowane są produkty o większych gabarytach, takie jak wykładziny czy sztuczne trawniki, należące do asortymentu firmy.

Korzyści dla firmy Pinturas Isaval

 • Bezpośredni dostęp do towaru: możliwość dogodnego pobierania produktów przyczynia się do skrócenia czasu przygotowywania zamówień.
 • Sprawne przygotowywanie zamówień: układ magazynu i zastosowanie specjalnych urządzeń zwiększa dynamikę kompletacji.
 • Duża pojemność magazynowa: regały doskonale wykorzystują dostępną powierzchnię, dzięki czemu uzyskano miejsce do składowania 4000 palet.
Magazyn Pinturas Isaval
Pojemność magazynowa: 4000 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1200 kg
Wysokość regałów: 9 m
Długość regałów: 37 m

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę