Regały paletowe Mecaluxu w magazynach hurtowni Atacadão

Regały paletowe Mecaluxu w magazynach hurtowni Atacadão

Nowy magazyn hurtowni brazylijskiej sieci handlowej Atacadão mieści ponad 42 000 palet

Regały paletowe Mecaluxu w magazynach hurtowni Atacadão

Atacadão, brazylijska sieć handlowa, posiada obecnie 27 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Trzynaście z nich jest wyposażonych w regały paletowe Mecaluxu. Dla Atacadão duża pojemność magazynu jest tak samo istotna, jak bezpośredni dostęp do ładunków. Firma nieustannie się rozwija i planuje uruchomienie kolejnych obiektów. Udana współpraca z Mecaluxem przy tak wielu projektach zaowocowała kolejnym: nowy magazyn, zlokalizowany w gminie Jacareí, ma powierzchnię 45 000 m2 i mieści 42 898 palet, umożliwiając przy tym każdego dnia sprawne przyjmowanie 2800 i wydawanie 3220 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Centrum dystrybucyjne firmy Atacadão
  Pojemność magazynowa: 42 898 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1250 kg
  Wysokość regałów: 9 m
  Długość regałów: 36 m
 • Pobierz PDF

Ponad 50 lat doświadczenia

Założona w kwietniu 1962 roku firma Atacadão posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowany asortyment. Firma zaopatruje zarówno małe sklepy, jak i supermarkety (w tym własne), a także hotele, restauracje i piekarnie.

Firma zatrudnia 50 000 osób i od początku swego istnienia wciąż rozwija działalność. Jak mówi Claudio Pierre Galvão, Menedżer ds. Zakupów i Usług: „W 2018 roku posiadaliśmy 166 sklepów samoobsługowych i 27 centrów dystrybucyjnych, natomiast naszym celem na rok 2019 jest otwarcie kolejnych 20 sklepów i uruchomienie dwóch nowych magazynów”.

Atacadão od początku swojej działalności sprawnie i efektywnie zarządza posiadanymi zasobami i procesami, co przekłada się na szybką i bezbłędną realizację zamówień.

Przedsiębiorstwo Atacadão od lat wykorzystuje rozwiązania magazynowe Mecaluxu, ponieważ, jak wyjaśnia Claudio Pierre Galvão: „firma ta oferuje nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także spersonalizowaną obsługę. Wszelkie nasze potrzeby były zawsze spełnione i to w założonym na początku terminie”.

Mecalux wyposażył 13 magazynów sieci Atacadão rozsianych po całej Brazylii, wszystkie w regały paletowe, które według Claudio Pierra Galvão: „są bardzo popularnym rozwiązaniem w naszej branży”.

Duża pojemność i bezpośredni dostęp

W ostatnim czasie firma Atacadão wybudowała nowy magazyn o powierzchni 45 000 m2 w gminie Jacareí w stanie São Paulo. „Potrzebowaliśmy nowego magazynu, ponieważ posiadana przez nas do tej pory powierzchnia magazynowa była zbyt mała, aby móc obsłużyć tak dużą liczbę przyjęć i wydań towaru” – wyjaśnia Menadżer ds. Zakupów i Usług, dodając: naszym celem było jednoczesne usprawnienie zaopatrywania punktów sprzedaży w tym stanie oraz pobudzenie sprzedaży bezpośredniej”. Przy realizacji tego przedsięwzięcia firma ponownie zdecydowała się na współpracę z Mecaluxem.

Nowy magazyn powstawał stopniowo, w sześciu etapach, obiekt był bowiem rozbudowywany w miarę potrzeb logistycznych Atacadão. „Dysponujemy miejscem dla 42 898 palet, ale obecnie składujemy ok. 30 000 palet” – wskazuje Claudio Pierre Galvão.

Do magazynu trafia 2800 palet dziennie, a 3220 palet każdego dnia go opuszcza”, wyjaśnia Galvão. Z uwagi na tak duży przepływ ładunków najwłaściwszym rozwiązaniem okazało się zamontowanie regałów paletowych praktycznie na całej powierzchni obiektu. Ich zaletą jest bezpośredni dostęp do każdego miejsca paletowego, co ułatwia zarządzanie składowanymi ładunkami i pozwala operatorom sprawnie pobierać i odkładać palety za pomocą wózków wysokiego składowania.

Regały paletowe o wysokości 9 m i długości 36 m są podzielone na sześć poziomów nośnych. Tak duża długość instalacji spowodowała konieczność utworzenia dolnego przejścia przebiegającego prostopadle do korytarzy roboczych, które ułatwia operatorom przemieszczanie się oraz pełni funkcję drogi ewakuacyjnej.

Dolne poziomy regałów przeznaczone są do przeprowadzania kompletacji. Operatorzy pobierają składowane tam kartony z produktami i układają je na palecie umieszczonej na wózku do kompletacji z poziomu podłogi.

Gotowe zamówienia operatorzy transportują do strefy buforowej usytuowanej na posadzce naprzeciw ramp załadunkowych. Palety są tam grupowane według zamówień lub tras, co pozwala usprawnić ich załadunek na ciężarówki.

Regały paletowe zapewniają firmie Atacadão wiele korzyści, a przede wszystkim dużą pojemność, dogodny dostęp do towaru i możliwość dostosowania wysokości poziomów nośnych do wielkości ładunków.

Claudio Pierre Galvão – Menadżer ds. Zakupów i Usług w firmie Atacadão
Jesteśmy bardzo zadowoleni z regałów Mecaluxu z uwagi na ich doskonałą jakość i solidność. Wybraliśmy je także dlatego, że znacząco ułatwiają nam one wykonywanie prac magazynowych”.

Korzyści dla firmy Atacadão

 • Uniwersalny system składowania: regały paletowe można w łatwy sposób dostosować do magazynowania ładunków różnej wielkości.
 • Duża pojemność magazynowa: zamontowane na całej powierzchni magazynowej regały paletowe mieszczą 42 898 palet.
 • Sprawny przepływ ładunków: bezpośredni dostęp do towaru, jaki zapewniają regały paletowe, umożliwia szybką i sprawną obsługę 2800 palet przychodzących i 3220 palet wychodzących dziennie.
Centrum dystrybucyjne firmy Atacadão
Pojemność magazynowa: 42 898 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1250 kg
Wysokość regałów: 9 m
Długość regałów: 36 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę