Magazyn sieci Leroy Merlin do składowania artykułów ogrodniczych i do majsterkowania

Magazyn sieci Leroy Merlin do składowania artykułów ogrodniczych i do majsterkowania

Regały paletowe do składowania artykułów ogrodniczych i do majsterkowania z oferty sieci Leroy Merlin

Magazyn sieci Leroy Merlin do składowania artykułów ogrodniczych i do majsterkowania

Oba nowe magazyny sieci Leroy Merlin wyposażone są w regały paletowe Mecaluxu, które mieszczą łącznie ponad 21 600 palet. System ten wyróżnia się uniwersalnością, ponieważ pozwala składować ładunki o różnej wysokości na paletach o różnych wymiarach.

O firmie Leroy Merlin

Leroy Merlin to działająca od 1923 roku francuska sieć hipermarketów, której oferta obejmuje artykuły z takich dziedzin jak budownictwo, majsterkowanie, wyposażenie i wystrój wnętrz oraz ogrodnictwo.

Poza Francją sieć obecna jest w 12 krajach, głównie europejskich (m.in. w Polsce), a także w Chinach i Brazylii. Do Hiszpanii zawitała w 1989 roku i na tamtejszym rynku nieprzerwanie notuje wzrost sprzedaży. Każdego roku otwiera co najmniej dwa sklepy w różnych częściach kraju.

Niedawno firma zmodyfikowała swoją strategię biznesową i zamierza otworzyć sklepy w centrach kilku hiszpańskich miast, m.in. Madrytu i Barcelony, a także położy mocniejszy akcent na sprzedaż internetową.

Regały paletowe

Na podstawie cech produktów, wielkości obu magazynów oraz potrzeb swojego zleceniodawcy Mecalux wybrał dla niego najbardziej odpowiedni system magazynowy, którym okazały się regały paletowe.

Mierzą 10,5 m wysokości i dzielą się na 5 lub 6 poziomów. Do zalet tego systemu należy możliwość dostosowania regałów do wymiarów palety oraz wagi i wysokości umieszczonego na niej ładunku.

Ponadto pozwala on składować na posadzce towar niespaletyzowany, np. stosy krzeseł. Ogromny wpływ na sprawność obsługi ładunków ma również bezpośredni dostęp do produktów.

Produkty o wyższej rotacji składowane są od strony ramp załadunkowych, natomiast artykuły, na które popyt jest mniejszy, umieszcza się w głębi magazynu. Pozwala to zoptymalizować pracę operatorów i urządzeń transportu bliskiego.

Każdy operator ma wyznaczoną strefę – składającą się z określonych korytarzy – i w niej pracuje, posługując się wózkiem wysokiego składowania, za pomocą którego umieszcza palety na regałach i je z nich pobiera.

W obu magazynach, z uwagi na ich wielkość, zostały utworzone przejścia komunikacyjne biegnące pod regałami, które ułatwiają przemieszczanie się operatorów, a także pełnią funkcję drogi ewakuacyjnej. Poziomy znajdujące się nad tymi przejściami zabezpieczone są metalową siatką, co ma na celu zapobiec przypadkowemu spadnięciu ładunków.

Przyjęcia i wydania towaru

W obu magazynach znajduje się obszerna strefa przyjęć i wydań towaru. Z jednej jej strony umieszczane są palety przyjęte do magazynu, które oczekują na przetransportowanie na wyznaczone miejsca na regałach.

Naprzeciw ramp została utworzona strefa buforowa, gdzie na posadzce składuje się palety przygotowane do wysyłki, pogrupowane według zamówień lub tras, dzięki czemu ich załadunek na ciężarówki przebiega sprawniej.

Korzyści dla firmy Leroy Merlin

  • Maksymalna pojemność magazynowa: oba magazyny sieci Leroy Merlin mieszczą łącznie ponad 21 600 palet.
  • Uniwersalny system składowania: regały paletowe umożliwiają składowanie zróżnicowanego asortymentu.
  • Sprawna obsługa ładunków: bezpośredni dostęp do palet usprawnia prace magazynowe.
Magazyn Leroy Merlin
Pojemność magazynowa: 21 636 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 10,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę