Mecalux wyposaża magazyn firmy Porcelanosa w Stanach Zjednoczonych

Mecalux wyposaża magazyn firmy Porcelanosa w Stanach Zjednoczonych

Kolejny etap pomyślnej współpracy pomiędzy Interlake Mecalux a firmą Porcelanosa w Stanach Zjednoczonych

Mecalux wyposaża magazyn firmy Porcelanosa w Stanach Zjednoczonych

Od początku swojej działalności Porcelanosa utrzymuje bliskie kontakty biznesowe z Mecaluxem. Ich rezultatem jest wiele wspólnych projektów. Mecalux wyposażył znaczną część magazynów Porcelanosy rozsianych po całym świecie. Montaż regałów paletowych i regałów wspornikowych w nowym obiekcie w Ramsey w amerykańskim stanie New Jersey to jedno z takich przedsięwzięć, zrealizowane przez Interlake Mecalux, oddział Mecaluxu w Stanach Zjednoczonych.

Porcelanosa – synonim międzynarodowego sukcesu

Porcelanosa to osiem spółek, które tworzą hiszpański koncern będący jednym z najbardziej znanych na świecie producentów płytek ceramicznych, mebli kuchennych, ceramiki i armatury łazienkowej oraz systemów elewacyjnych. Produkty Porcelanosy wyróżniają się wysoką jakością, modnym wzornictwem i nowoczesną technologią.

Firma powstała w 1973 roku w niewielkiej miejscowości Villarreal nieopodal Walencji. Obecnie posiada już około 1000 punktów sprzedaży w 150 krajach. Do Stanów Zjednoczonych zawitała ponad 30 lat temu i od tamtej pory nie tylko cieszy się uznaniem wśród amerykańskich konsumentów, ale jest również ważnym partnerem tamtejszych architektów, projektantów, wykonawców i deweloperów.

Dobra komunikacja to podstawa

Kiedy Porcelanosa chce wyposażyć magazyn któregoś ze swoich oddziałów zwraca się do Mecaluxu. Obie firmy na przestrzeni wielu lat współpracy zbudowały trwałe relacje oparte na doskonałym porozumieniu. Oto co mówi na ten temat José Año, menadżer ds. logistyki w Porcelanosie: „Kiedy spotykamy się z zespołem technicznym Mecaluxu, przedstawiamy nasze potrzeby, a potem wspólnie szukamy najlepszego rozwiązania magazynowego dla naszych produktów”.

Każdy magazyn powinien ewoluować i z biegiem czasu dostosowywać się do zmieniających się potrzeb firmy, rozwijając się wraz z jej wzrostem. Dlatego Porcelanosa modernizuje wszystkie swoje centra logistyczne co 2–3 lata. Taka modernizacja może polegać na przystosowaniu regałów do produktów z bieżącej oferty albo na rozbudowie pozwalającej pomieścić więcej towaru. „Co jakiś czas wraz z Mecaluxem analizujemy inne systemy magazynowe i oceniamy je pod kątem naszych potrzeb, aby wybrać taki, który będzie najodpowiedniejszy do naszych obiektów” – wyjaśnia José Año.

Potrzeby Porcelanosy

Do magazynu o powierzchni 2600 m2 w Ramsey w stanie New Jersey Porcelanosa potrzebowała systemu do składowania dużych palet o maksymalnej wadze 1400 kg.

Wymogiem była uniwersalność regałów, która umożliwiałaby ich dostosowywanie do zmian zachodzących w trendach rynkowych. „Konieczne było również utrzymanie jednakowego poziomu jakości i standardów obsługi klientów w Stanach Zjednoczonych”.

José Año – Menadżer ds. logistyki w firmie Porcelanosa
Rozwiązania dostarczone przez Interlake Mecalux umożliwiły nam powiększenie pojemności magazynu. W rezultacie jesteśmy w stanie utrzymać nasze dotychczasowe tempo wzrostu i zapewnić klientom obsługę na odpowiednim dla nas poziomie”.

Regały paletowe i regały wspornikowe

Zaletą regałów paletowych, oprócz możliwości ich dostosowania do gabarytów i wagi jednostek ładunkowych, jest bezpośredni dostęp do każdego miejsca paletowego, który ułatwia odkładanie i pobieranie towaru, co z kolei przekłada się na szybsze przygotowywanie zamówień.

Natomiast regały wspornikowe doskonale nadają się do składowania produktów niespaletyzowanych oraz wielkogabarytowych i dłużycowych. Podobnie jak regały paletowe, można je łatwo modyfikować w zależności od wymiarów składowanego na nich towaru i zapewniają one bezpośredni dostęp do każdego produktu.

Dzięki tym dwóm rozwiązaniom firma uzyskała pojemność dla 16 000 palet. „W zależności od popytu okres składowania produktów wynosi maksymalnie cztery miesiące” – dodaje menadżer ds. logistyki w Porcelanosie.

Dzięki centrum logistycznemu w Ramsey Porcelanosa jest w stanie zapewnić swoim klientom na terenie Stanów Zjednoczonych szybszą i bardziej efektywną realizację zamówień.

Korzyści dla firmy Porcelanosa

  • Spersonalizowany system składowania: regały dostarczone przez Interlake Mecalux można z łatwością dostosować do wielkości palet i wszelkich zmian zachodzących w procesach magazynowych.
  • Lepsza kontrola nad stanem magazynowym: dobra organizacja składowanych ładunków pozwala na bieżąco śledzić przyjmowany i wydawany towar.
  • Większa pojemność magazynu: połączenie systemów paletowego i wspornikowego sprawia, że każdy produkt jest składowany na regałach najlepiej dostosowanych do jego cech, dzięki czemu w obiekcie mieści się 16 000 palet.

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę