Nowy magazyn zwiększa pojemność składowania polskiego producenta mebli, firmy Dolmar

Nowy magazyn zwiększa pojemność składowania polskiego producenta mebli, firmy Dolmar

Dolmar zwiększa pojemność składowania w swoim magazynie dzięki zastosowaniu regałów paletowych

Nowy magazyn zwiększa pojemność składowania polskiego producenta mebli, firmy Dolmar

Nowy, zlokalizowany w Kępnie magazyn firmy Dolmar, który został wyposażony w regały paletowe Mecaluxu, umożliwia składowanie 6445 palet z ładunkami wielkogabarytowymi. Zastosowany system magazynowy pozwala na bezpośredni dostęp do produktów, co przekłada się na sprawniejszy przebieg procesów magazynowych.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Dolmar
  Pojemność magazynowa: 6445 palet
  Wymiary palety: 1200 x 800 mm
  Maksymalne obciążenie na poziom: 3000 kg
  Wysokość regałów: 10 i 8,5 m
  Długość regałów: 63 m
 • Pobierz PDF

O firmie Dolmar

Obecny na rynku od 1981 roku Dolmar to polski producent mebli systemowych, tapicerowanych i drewnianych. Obserwacja nowych trendów w designie skutkuje wprowadzaniem przez firmę co roku nowych wzorów, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie jej klientów.

Mecalux wyposażył magazyn firmy w regały przeznaczone do składowania dużej liczby palet z produktami o dużych rozmiarach, zaspokajające jej potrzeby wynikające z notowanego ostatnio wzrostu sprzedaży.

 

Regały paletowe

Dostarczone regały paletowe mają wysokość 10 m i długość 63 m. Do zalet tego rozwiązania należy jego uniwersalność i możliwość dostosowania do wszelkiego rodzaju ładunków, niezależnie od ich wagi i wymiarów. Są one zatem odpowiednie do składowania wielkogabarytowych produktów Dolmaru.

Bezpośredni dostęp do produktów to sprawniejsze zarządzanie towarem, szybsze przygotowywanie zamówień i doskonała kontrola stanu magazynowego, ponieważ każde miejsce na regale jest przeznaczone dla jednej pozycji asortymentowej.

Wózki widłowe i wózki do kompletacji zamówień

Do umieszczania palet na regałach i ich pobierania w magazynie Dolmaru stosuje się wózki widłowe z wysuwanym masztem, w których rozstaw wideł można dostosować do obsługi ładunków o dużych rozmiarach.

Do kompletacji na wyższych poziomach regałów służą wózki z ruchomą kabiną (typu Man Up), która podnosi operatora na pożądaną wysokość, aby mógł pobrać produkty wchodzące w skład poszczególnych zamówień.

Oprogramowanie magazynowe zainstalowane na terminalach radiowych wskazuje operatorom miejsca, z których mają pobrać produkty.

Do transportu ładunków wewnątrz magazynu wykorzystywane są wózki paletowe i wózki z przeciwwagą.

Strefa buforowa

W magazynie firmy Dolmar przed regałami zlokalizowana jest strefa buforowa, w której zamówienia są weryfikowane, pakowane i etykietowane, a także przygotowywane są dokumenty niezbędne do ich wysyłki.

Po wykonaniu tych czynności palety grupuje się według zamówień lub tras. Pozwala to uniknąć oczekiwania na wyjście towaru z magazynu.

 

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: regały paletowe zamontowane w tym magazynie umożliwiają składowanie 6445 palet o wymiarach 1200 x 800 mm.
 • Maksymalne bezpieczeństwo: zastosowanie kamer w wózkach ułatwia umieszczanie palet na najwyższych poziomach regałów i ich pobieranie.
 • Sprawność funkcjonowania: regały paletowe zapewniają bezpośredni dostęp do składowanych na nich produktów, co sprawia, że zarządzanie stanem magazynowym i przygotowywanie zamówień przebiega sprawniej.
Magazyn Dolmar
Pojemność magazynowa: 6445 palet
Wymiary palety: 1200 x 800 mm
Maksymalne obciążenie na poziom: 3000 kg
Wysokość regałów: 10 i 8,5 m
Długość regałów: 63 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę