Medifarma buduje w Limie magazyn samonośny z regałami akumulacyjnymi obsługiwanymi przez system Pallet Shuttle

Medifarma buduje w Limie magazyn samonośny z regałami akumulacyjnymi obsługiwanymi przez system Pallet Shuttle

Automatyczny magazyn samonośny z systemem Pallet Shuttle dla Medifarmy w Peru

Medifarma

Mecalux zbudował magazyn samonośny z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle dla peruwiańskiej firmy farmaceutycznej Medifarma. Rozwiązanie to zapewnia dużą pojemność magazynową oraz sprawność procesów i czynności odbywających się w magazynie.

 • Zdjęcia
 • Mecalux zbudował magazyn samonośny z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle dla peruwiańskiej firmy farmaceutycznej Medifarma
  Mecalux zaproponował budowę nowego magazynu samonośnego o powierzchni 475 m² i wysokości 16 m, który pomieści 780 palet
  Operator wózka widłowego nie musi wjeżdżać do korytarza towarowego. Jego zadaniem jest umieszczenie wózka Pallet Shuttle w odpowiednim kanale składowania
  Wózek Pallet Shuttle wyposażony jest w komponenty elektroniczne i mechaniczne, które zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczne przemieszczanie się wewnątrz kanałów
  Na dolnym poziomie regałów znajdują się kanały przepływowe, gdzie umieszczane są produkty według zamówień lub odbiorców, co pozwala usprawnić załadunek ciężarówek
 • Dane techniczne
 • Pobierz PDF

O firmie Medifarma

Medifarma to peruwiańskie przedsiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą leków generycznych. Od chwili jej założenia w 1964 roku firma nieustannie się rozwija, a obecnie uznawana jest za jedno z wiodących laboratoriów w Peru i bardziej znaczących graczy na rynkach południowoamerykańskich, gdzie posiada sześć fabryk.

Pojemność zlokalizowanego w Limie magazynu Medifarmy nie była wystarczająca, aby spełniać bieżące i przyszłe potrzeby logistyczne firmy, które pojawiły się w związku ze znacznym wzrostem sprzedaży zanotowanym w ostatnich latach. Przedsiębiorstwo potrzebowało rozwiązania, które zwiększyłoby pojemność magazynową, umożliwiło terminowe zaopatrywanie obecnych klientów i uwzględniało perspektywy rozwoju firmy.

Magazyn samonośny, czyli większa pojemność

Po przeanalizowaniu wymogów przedstawionych przez Klienta Mecalux zaproponował budowę nowego magazynu samonośnego o powierzchni 475 m2 i wysokości 16 m, który pomieści 780 palet o maksymalnej wadze 1000 kg każda.

W tego typu magazynach regały stanowią część systemu konstrukcyjnego obiektu. Utrzymują ciężar własny, składowanych towarów i urządzeń manipulacyjnych, a także elementy konstrukcyjne obiektu (okładzina ścian i dachu). Magazyn samonośny pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, ponieważ jego wysokość jest ograniczona jedynie zasięgiem urządzeń manipulacyjnych i lokalnymi przepisami budowlanymi. Z tego powodu na ograniczonej powierzchni może powstać obiekt o bardzo dużej pojemności magazynowej.

System Pallet Shuttle, czyli sprawniejsza obsługa

Nowy magazyn wyposażony jest w półautomatyczny system Pallet Shuttle. Rozwiązanie to spełnia oczekiwania Medifarmy, ponieważ zwiększa pojemność magazynową i usprawnia obsługę ładunków.

Operator wózka widłowego nie musi wjeżdżać do korytarza towarowego. Jego zadaniem jest umieszczenie wózka Pallet Shuttle w odpowiednim kanale składowania, a następnie umieszczanie kolejnych palet na pierwszej pozycji. Transportem ładunków wewnątrz kanału zajmuje się wózek Pallet Shuttle, który przemieszcza palety do pierwszego wolnego miejsca, w którym są składowane. Aby pobrać ładunek z regału, czynności te wykonywane są w odwrotnej kolejności.

Korzyści dla Klienta:

 • Większa pojemność: dzięki budowie magazynu samonośnego pojemność magazynowa, pomimo ograniczonej dostępnej powierzchni, zwiększyła się o 780 palet o maksymalnej wadze 1000 kg każda.
 • Większa wydajność: połączenie systemu Pallet Shuttle i kanałów przepływowych pozwoliło usprawnić czynności wykonywane w magazynie oraz skrócić czas układania i pobierania palet.
Magazyn samonośny dla firmy Medifarma w Peru
Wysokość magazynu: 16 m
Długość magazynu: 26,5 m
Pojemność magazynowa: 780 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 x 1900 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Liczba kanałów: 72
Głębokość kanałów: 12,3 m

Produkty wykorzystane w realizacji