Magazyn do kompletacji zamówień sklepu internetowego eobuwie.pl

Magazyn do kompletacji zamówień sklepu internetowego eobuwie.pl

Magazyn sklepu internetowego eobuwie.pl jest wyposażony w regały paletowe i regały z pomostami

Magazyn do kompletacji zamówień sklepu internetowego eobuwie.pl

Mecalux wyposażył dwa centra dystrybucyjne firmy eobuwie.pl, największego w Polsce sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży butów i akcesoriów, w regały z pomostami tworzącymi trzy poziomy. Główne korzyści takiego rozwiązania to duża pojemność magazynowa i sprawne przygotowywanie zamówień.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn sklepu internetowego eobuwie.pl: Regały paletowe
  Pojemność magazynowa: 900 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 500 kg
  Wysokość regałów: 8,5 m
  Magazyn sklepu internetowego eobuwie.pl: Regały półkowe z pomostami
  Liczba półek: Łącznie ponad 36 000
  Wysokość regałów: 8,5 m
 • Pobierz PDF

Sprzedaż online butów i torebek

Firma eobuwie.pl to powstała ponad 20 lat temu polska spółka, zajmująca się sprzedażą internetową obuwia i torebek 476 marek.

Na przestrzeni lat firma konsekwentnie rozwijała się, dzięki czemu należy dzisiaj do czołówki najbardziej znanych w Polsce sklepów internetowych, a także jest obecna w wielu innych krajach Europy, takich jak m.in. Czechy, Ukraina, Bułgaria, Litwa, Niemcy, Szwecja, Francja, Włochy i Hiszpania.

Firma posiada dwa oddalone od siebie o kilka kilometrów magazyny w Zielonej Górze, gdzie mieści się również jej siedziba. Stąd wysyłane są zamówienia polskich klientów sklepu internetowego.

W działalności przedsiębiorstwa prowadzącego sprzedaż internetową magazyn odgrywa kluczową rolę, dlatego tak istotne jest zastosowanie w nim systemów składowania, które zapewnią maksymalną wydajność procesu. „Potrzebowaliśmy magazynów, które pomogą nam zwiększyć tempo wzrostu, a naszym priorytetem była bardziej efektywna i szybsza kompletacja” – wyjaśnia Tomasz Kupidura, dyrektor logistyki eobuwie.pl.

Magazyny sklepu internetowego

Konstrukcja i układ obu magazynów są bardzo podobne. Ich wyposażenie zaprojektowano w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać każdy milimetr powierzchni, a tym samym zapewnić jak największą pojemność, jak również ułatwić prace magazynowe w zakresie przyjmowania towaru oraz kompletacji i wysyłki zamówień.

Regały z pomostami
Regały o wysokości 8,5 m zostały podzielone na trzy kondygnacje za pomocą zamontowanych na dwóch poziomach pomostów. Rozwiązanie to pozwoliło potroić powierzchnię użytkową i uzyskać miejsce do składowania setek tysięcy pudełek z butami.

Dzięki regałom z pomostami większa liczba operatorów może jednocześnie przygotowywać zamówienia. Na każdej kondygnacji przemieszczają się oni po korytarzach, pobierając produkty z półek. Podczas jednego przebiegu każdy operator kompletuje równocześnie kilka zsumowanych zamówień.

Instalacja tego typu zapewnia bezpośredni dostęp do produktów, ułatwiając ich pobieranie. Zaletą jest także uniwersalność, uzyskiwana dzięki dodatkowym elementom wyposażenia, które pozwalają dostosować regały do wielkości składowanych na nich produktów.

Stosowana przez eobuwie.pl metoda składowania to tzw. magazynowanie chaotyczne, które polega na tym, że przyjmowane do magazynu produkty nie mają na stałe przypisanych miejsc, lecz są umieszczane w dostępnej w danym momencie lokalizacji.

Regały paletowe
Są przeznaczone do składowania palet z zapasem kartonów służących do pakowania i wysyłki zamówień. W jednym magazynie regały te mieszczą 650 palet, w drugim zaś 250.

Ten sysystem magazynowy zapewnia bezpośredni dostęp do produktów, co sprawia, że odkładanie i pobieranie towaru przebiega sprawniej.

Magazyn gotowy na masową kompletację

W magazynie sklepu internetowego sprawne przygotowywanie zamówień to kwestia priorytetowa, dlatego systemy składowania zastosowane przez Mecalux w obiekcie eobuwie.pl zapewniają bezpośredni dostęp do produktów, co ułatwia operatorom pobieranie produktów wchodzących w skład zamówień. Z kolei trzy razy większa powierzchnia użytkowa powoduje, że w danym momencie jest przygotowywanych więcej zamówień, gdyż kompletację może przeprowadzać jednocześnie więcej operatorów.

W obu magazynach utworzono obszerną strefę przyjęć i wydań. Również ta część magazynu pełni bardzo ważną funkcję w przypadku firmy prowadzącej sprzedaż internetową, ponieważ odbywające się tu czynności mają bezpośredni wpływ na terminowość realizacji zamówień.

Podczas przyjęć towaru sprawdza się, czy dostawy od producentów są zgodne z zamówieniem co do pozycji asortymentowych i ich liczby, a następnie wyznacza się miejsca składowania. Możliwość śledzenia produktu od chwili jego przyjęcia pozwala zoptymalizować proces kompletacji, dostarcza bowiem informacji, czy aktualny stan magazynowy jest wystarczający do realizacji bieżących zamówień klientów.

Skompletowane zamówienia są następnie transportowane przenośnikiem pojemnikowym do strefy wydań, gdzie odbywa się ich weryfikacja, sortowanie i pakowanie, a następnie drukuje się dla nich etykiety i dokumenty przewozowe.

Tomasz Kupidura – Dyrektor logistyki w firmie eobuwie.pl
„Mecalux dostarczył nam wysokiej jakości rozwiązanie magazynowe. W obu obiektach dysponujemy teraz pojemnością, która zaspokaja, a nawet przekracza nasze obecne potrzeby i umożliwi nam rozwój działalności”.

Korzyści dla firmy eobuwie.pl:

 • Optymalizacja powierzchni magazynowej: regały z pomostami pozwalają zagospodarować wysokość magazynu, czego rezultatem jest trzykrotnie większa powierzchnia użytkowa.
 • Sprawny system przygotowywania zamówień: odpowiednie rozmieszczenie towaru w magazynie i bezpośredni dostęp do produktów na regałach to gwarancja dużo szybszej kompletacji.
Magazyn sklepu internetowego eobuwie.pl: Regały paletowe
Pojemność magazynowa: 900 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 500 kg
Wysokość regałów: 8,5 m

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę