Regały paletowe przeznaczone do składowania środków chemicznych

Regały paletowe przeznaczone do składowania środków chemicznych

Zreorganizowane centrum dystrybucyjne firmy Van Moer Logistics mieści 15 345 palet ze środkami chemicznymi

Regały paletowe przeznaczone do składowania środków chemicznych

Belgijski operator logistyczny Van Moer Logistics zreorganizował proces magazynowy w swoim centrum dystrybucyjnym w Zwijndrecht. Regały paletowe zostały zaprojektowane z myślą o sprawnym przepływie ponad 15 000 palet z towarem.

Wieloletnia współpraca

Van Moer Logistics to belgijski operator logistyczny, który świadczy usługi w zakresie magazynowania i transportu dla firm reprezentujących różne branże. Działa na rynku od 30 lat i obecnie dysponuje flotą 420 ciężarówek oraz wieloma magazynami na terenie Belgii i Rumunii, gdzie obsługuje bardzo zróżnicowany asortyment – od artykułów spożywczych i karmy dla zwierząt, przez środki chemiczne, po drewno i stal.

Aby móc zapewnić swoim klientom kompleksową i spersonalizowaną obsługę, Van Moer Logistics analizuje dogłębnie ich potrzeby i dostosowuje do nich swoje zaplecze logistyczno-magazynowe.

Mecalux miał już sposobność realizować projekty dla Van Moer Logistics, wyposażył bowiem cztery centra dystrybucyjne należące do tej firmy. Magazyny są podstawą jej działalności, dlatego zespół techniczny Mecaluxu zawsze dokłada starań, aby dostarczone systemy magazynowe jak najlepiej spełniały oczekiwania firmy Van Moer Logistics i jej klientów.

Niedawno firma przeorganizowała układ swojego centrum dystrybucyjnego w Zwijndrecht na przedmieściach Antwerpii. „Ponownie skontaktowaliśmy się z Mecaluxem, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z poprzednich realizacji, a ponadto propozycja Mecaluxu była najlepsza pod względem jakości i ceny spośród wszystkich otrzymanych przez nas ofert” – wyjaśnia Steven Pauwels, Dyrektor Generalny centrum dystrybucyjnego w Zwijndrecht.

Steven Pauwels – Dyrektor Generalny centrum dystrybucyjnego w Zwijndrecht
Kiedy podjęliśmy decyzję o reorganizacji centrum dystrybucyjnego w Zwijndrecht, było dla nas oczywiste, że znów zwrócimy się do Mecaluxu, ponieważ jesteśmy zadowoleni z rezultatów poprzednich projektów. Tak jest i tym razem, zyskaliśmy bowiem większą pojemność magazynową, a nasi klienci mogą liczyć na sprawniejszą obsługę, która spełnia ich oczekiwania”.

Magazyn po reorganizacji

W obiekcie, którego powierzchnia wynosi 16 000 m2, składuje się głównie środki chemiczne wyprodukowane w antwerpskiej fabryce jednego z klientów firmy Van Moer Logistics. Dla ułatwienia obsługi towar przechowywany jest w workach typu big bag umieszczanych na paletach.

Do magazynu trafia codziennie średnio 700 palet, choć zdarza się, że liczba ta wzrasta nawet do 1200. Natomiast ok. 40 zamówień, z których każde składa się z ponad 20 pozycji, jest wysyłanych każdego dnia do odbiorców z całej Europy.

Magazyn został tak zaprojektowany, aby sprostać dużemu natężeniu pracy. Mecalux zastosował tutaj rozwiązanie w postaci regałów paletowych o wysokości 9 m podzielonych na pięć poziomów nośnych. Zajmują one praktycznie całą powierzchnię obiektu, ponieważ jak wyjaśnia Steven Pauwels, „firmie zależało na zwiększeniu pojemności magazynowej”. W ten sposób uzyskano miejsce dla ponad 15 000 palet.

Istotną zaletą tego systemu regałowego jest także bezpośredni dostęp do wszystkich produktów, co przekłada się na sprawniejszą obsługę ładunków. Ponieważ każde miejsce jest przeznaczone dla jednej pozycji asortymentowej, gwarantuje to doskonałą kontrolę nad stanem magazynowym.

Wózki widłowe wykorzystywane przez operatorów są przystosowane do jednoczesnej obsługi dwóch palet, dzięki czemu magazyn osiąga wyższą wydajność.

Korzyści dla firmy Van Moer Logistics

  • Większa dynamika procesu magazynowego: bezpośredni dostęp do produktów przekłada się na szybszą obsługę ładunków i lepszą kontrolę nad stanem magazynowym.
  • Rozwiązanie dostosowane do specyfiki towaru: magazyn został zaprojektowany pod kątem składowania i obsługi dużej liczby worków typu big bag.
Magazyn Van Moer Logistics
Pojemność magazynowa: 15 345 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1200 kg
Wysokość regałów: 9 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę