Magazyn dla operatora logistycznego Van Rooijen zlokalizowany w Belgii

Magazyn dla operatora logistycznego Van Rooijen zlokalizowany w Belgii

Magazyn firmy Van Rooijen, przeznaczony do składowania dóbr konsumpcyjnych, umożliwia składowanie 32 500 palet

Magazyn dla operatora logistycznego Van Rooijen zlokalizowany w Belgii

Operator logistyczny Van Rooijen wyposażył swój nowy magazyn, zlokalizowany w Turnhout w północno-wschodniej Belgii, w regały paletowe Mecaluxu, które mieszczą 32 500 palet. Rozwiązanie to, poza bardzo dużą pojemnością, zapewnia bezpośredni dostęp do ładunków, co usprawnia prace magazynowe i przygotowywanie zamówień.

Magazyn firmy Van Rooijen w Belgii

Założona w 1947 roku rodzinna firma Van Rooijen to operator logistyczny działający w krajach Beneluksu. Specjalizuje się w składowaniu i transporcie dóbr konsumpcyjnych, głównie artykułów spożywczych, farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu elektronicznego, a jej klientami są m.in. Henkel, Dr. Oetker i General Electric. Dysponuje łączną powierzchnią magazynową 125 000 m2.

Dla zapewnienia sprawnej dystrybucji bardzo ważne jest, aby obiekt był zlokalizowany w pobliżu punktów dostawy. W tym celu niedawno firma Van Rooijen uruchomiła w belgijskiej gminie Turnhout magazyn o powierzchni 25 500 m2, przeznaczony do składowania wyrobów farmaceutycznych i artykułów spożywczych.

Praktycznie na całej powierzchni obiektu Mecalux zamontował regały paletowe o wysokości 12,5 m podzielone na siedem poziomów. Mieszczą one aż 32 500 palet, zapewniając pojemność, która spełnia potrzeby klientów firmy.

Regały paletowe to system składowania wyróżniający się dużą elastycznością, dlatego doskonale się sprawdza w przypadku dużej liczby palet oraz licznego i zróżnicowanego asortymentu. Jego zaletą jest możliwość dostosowania do każdej jednostki ładunkowej, niezależnie od jej wielkości i wagi. Van Rooijen składuje bowiem nie tylko produkty gotowe, ale i surowce w workach typu big bag i opakowania.

Drugą istotną korzyścią, jaką oferuje to rozwiązanie, jest bezpośredni dostęp do każdej palety, który przekłada się na sprawną obsługę towaru. Jest to niezwykle istotna właściwość dla firmy Van Rooijen, ponieważ do magazynu trafia dziennie 750 palet, które trzeba jak najszybciej umieścić na regałach..

Aby zwiększyć dynamikę prac magazynowych, a jednocześnie zapewnić dodatkowy środek bezpieczeństwa, pod regałami utworzono przejście, które ułatwia przemieszczanie się operatorom i pełni funkcję drogi ewakuacyjnej. Pierwszy poziom ładunkowy nad przejściem jest zabezpieczony kratownicą w celu zapobieżenia przypadkowemu spadnięciu palet.

Iwan van de Geer – Dyrektor Techniczny w firmie Van Rooijen
Dobry partner to dla nas ważna kwestia, a Mecalux to doskonały wybór, ponieważ nie tylko dostarczył nam produkt wysokiej jakości, ale i służył nam pomocą na każdym etapie realizacji projektu”.

Korzyści dla firmy Van Rooijen

  • Duża pojemność magazynowa: regały wykorzystują całą wyznaczoną w tym celu powierzchnię obiektu, dzięki czemu uzyskano miejsce do składowania 32 500 palet.
  • Bezpośredni dostęp do towaru: wszystkie miejsca składowania znajdują się bezpośrednio przy korytarzu, co ułatwia kompletację zamówień i zarządzanie stanem magazynowym.
Magazyn firmy Van Rooijen
Pojemność magazynowa: 32 500 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 775 kg
Wysokość regałów: 12,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę