Regały paletowe na artykuły z tworzyw sztucznych dla firmy Prosperplast

Regały paletowe na artykuły z tworzyw sztucznych dla firmy Prosperplast

Prosperplast, producent wyrobów z tworzyw sztucznych, wyposażył swój magazyn w regały o pojemności 5440 palet

Regały paletowe na artykuły z tworzyw sztucznych dla firmy Prosperplast

Producent wyrobów plastikowych Prosperplast ponownie podjął współpracę z Mecaluxem, który wyposażył magazyn w Rybarzowicach w regały paletowe o podwójnej głębokości, dzięki czemu uzyskano pojemność magazynową dla 5440 palet. Obie firmy współpracowały przy wielu projektach, a dzięki temu rozwiązaniu spółka będzie mogła sprostać potrzebom swoich klientów i utrzymać tempo wzrostu odnotowane w ostatnich latach

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Prosperplast
  Pojemność magazynowa: 5440 palet
  Rozmiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 550 kg
  Maksymalna wysokość regałów: 9 m
  Maksymalna długość regałów: 65 m
 • Pobierz PDF

Nowoczesność i elastyczność

Założony w 1993 roku Prosperplast jest jedną z czołowych spółek działającą w przemyśle tworzyw sztucznych w Polsce. Oferuje bogaty wybór produktów dla domu i ogrodu, takich jak doniczki, konewki, pojemniki, ale również narzędzia i artykuły dla dzieci.

Wysoka jakość produktów Prosperplast i ich nowoczesne wzornictwo sprawiły, że marka cieszy się uznaniem konsumentów na całym świecie, zwłaszcza w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i RPA.

Aby sprostać wzrostowi sprzedaży i zrealizować cele biznesowe, firma przeprowadziła szereg kluczowych inwestycji, jak budowa trzech fabryk: w Buczkowicach, Rybarzowicach i Żywcu, sześciu magazynów w czterech polskich miastach oraz centrów logistycznych w Niemczech i w Czechach.

Zwiększenie pojemności magazynowej

Przez wiele lat Prosperplast zwracał się do Mecaluxu o wsparcie w zakresie dostawy i montażu systemów magazynowych, a opracowane wspólnie rozwiązania w pełni spełniały oczekiwania i potrzeby logistyczne przedsiębiorstwa.

Mecalux wyposażył wszystkie należące do spółki obiekty – w Polsce, Niemczech i w Czechach – w regały paletowe, które zapewniły pojemność magazynową wystarczającą dla zaopatrzenia klientów na całym świecie.

Ostatnio firma uruchomiła swój magazyn w Rybarzowicach. Mecalux zaopatrzył go w regały paletowe o podwójnej głębokości, które zajmują praktycznie całą dostępną powierzchnię. Mierzą 9 m wysokości, 65 m długości i są podzielone na pięć poziomów ładunkowych. Cała instalacja może pomieścić łączne 5440 palet o maksymalnej wadze jednostkowej 550 kg.

Rozwiązanie to gwarantuje większą pojemność magazynową niż regały o pojedynczej głębokości, gdyż pozwala składować dwie palety w tej samej lokalizacji (jedna za drugą). Z uwagi na brak bezpośredniego dostępu do drugiej pozycji, obydwie palety zawierają tę samą jednostkę asortymentową, co dodatkowo usprawnia kontrolę nad towarem. Do obsługi tego typu regałów wykorzystywane są specjalne modele wózków podnośnikowych wyposażone w widły podwójnej głębokości.

Rozwiązanie to okazało się kluczowe dla Prosperplastu, ponieważ dysponuje on szeroką gamą bardzo zróżnicowanych produktów różnej wielkości (doniczki, konewki etc.).

Korzyści dla Prosperplastu:

 • Zwiększona pojemność magazynowa: regały zapewniają pojemność magazynową na 5440 palet.
 • Skuteczna obsługa: zastosowanie regałów o podwójnej głębokości przyczynia się do usprawnienia obsługi i redukcji czasu manipulacji ładunkami.
Magazyn Prosperplast
Pojemność magazynowa: 5440 palet
Rozmiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 550 kg
Maksymalna wysokość regałów: 9 m
Maksymalna długość regałów: 65 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę