Automatyczny system przenośników rolkowych w zakładzie producenta mebli Euréquip

Automatyczny system przenośników rolkowych w zakładzie producenta mebli Euréquip

Euréquip łączy etapy procesu produkcyjnego za pomocą systemu przenośników rolkowych

Automatyczny system przenośników rolkowych w zakładzie producenta mebli Euréquip

Mecalux dostarczył nowoczesny system przenośników do centrum produkcyjnego francuskiej firmy z branży meblarskiej Euréquip. Jego zadaniem jest transportowanie materiałów przez poszczególne etapy procesu produkcyjnego, w którym obróbce poddawane są płyty drewniane wykorzystywane następnie do produkcji mebli. Dzięki sprawnemu transportowi wewnętrznemu wzrasta wydajność produkcji.

O firmie Euréquip

Euréquip to założona w 1986 roku we Francji firma, która zatrudnia ponad 60 osób zajmujących się projektowaniem i produkcją mebli z materiałów pochodzących głównie z Europy.

Zlokalizowane w miejscowości Lambres-lez-Douai centrum produkcyjne wykorzystuje najnowsze technologie, które zapewniają maksymalną wydajność i doskonałą jakość, niezbędne, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców.

System przenośników Mecaluxu

System przenośników rolkowych zamontowany przez Mecalux łączy poszczególne stanowiska centrum produkcyjnego Euréquip, na których poddaje się obróbce płyty drewniane stosowane do wyrobu mebli.

Przenośniki transportują materiały z prędkością 20 m/min. Jest to proces w pełni automatyczny. Odbywa się przy minimalnym udziale człowieka, eliminując ryzyko błędów towarzyszących ręcznej obsłudze ładunków.

Wzdłuż trasy przenośników usytuowane są dwa stoły hydrauliczne. Podnoszą one ładunki na odpowiednią wysokość, aby operatorzy mogli w ergonomicznych pozycjach pobierać i umieszczać płyty na przenośniku.

W obiekcie pracuje wózek wahadłowy, który zapewnia szybkie połączenie między czterema przenośnikami. Odbierają one płyty z przenośnika głównego albo kierują je do kolejnego etapu obróbki.

Robotyzacja

Centrum produkcyjne Euréquip jest w pełni zautomatyzowane, czego efektem jest doskonała jakość produktów i efektywność całego procesu produkcyjnego.

Poza dostarczonymi przez Mecalux przenośnikami temu celowi służą także wykorzystywane przez Euréquip roboty.

Centrum produkcyjne jest wyposażone w jednego robota dwuosiowego, który układa na paletach płyty z obrobionymi kantami, i dwa roboty antropomorficzne, z których jeden umieszcza płyty na stole do wykonywania otworów, drugi natomiast odbiera płyty z gotowymi otworami i układa je na palecie. Na końcu przenośnika operator odbiera palety i kieruje je do magazynu.

Bezpieczeństwo pracy

W obiektach, w których pracują urządzenia z elementami ruchomymi, a więc przenośniki, wózek wahadłowy i roboty, bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Aby zapobiec wypadkom operatorów i uszkodzeniom towarów, obszary te zabezpieczone są metalowym ogrodzeniem, bramkami z systemem kontroli dostępu i barierami optycznymi.

Mecalux wdrożył w magazynie Euréquip również moduł sterujący Galileo, który zarządza ruchem przenośników, gwarantując ich ciągłą i prawidłową pracę.

Korzyści dla Klienta:

  • Maksymalna wydajność: dzięki systemowi przenośników możliwe jest bardzo szybkie transportowanie materiałów między poszczególnymi etapami procesu produkcyjnego.
  • Niezawodność: pełna automatyzacja centrum produkcyjnego pozwoliła ograniczyć do minimum udział człowieka, co przekłada się na większą efektywność procesu.
  • Całkowite bezpieczeństwo: obszary, w których pracują urządzenia automatyczne, są odpowiednio zabezpieczone w celu zapobiegnięcia wypadkom i uniemożliwienia wstępu osobom nieupoważnionym.
Centrum produkcyjne Euréquip we Francji
Wysokość przenośników: 0,5 m
Prędkość przenośników: 20 m/min

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę