Duża pojemność magazynowa centrum dystrybucyjnego Armazém Mateus w Brazylii

Duża pojemność magazynowa centrum dystrybucyjnego Armazém Mateus w Brazylii

Dzięki zastosowaniu regałów paletowych firma Armazém Mateus uzyskała pojemność magazynową dla ponad 91.300 palet

Duża pojemność magazynowa centrum dystrybucyjnego Armazém Mateus w Brazylii

Firma Armazém Mateus wyposażyła swoje centrum dystrybucyjne w Davinópolis w regały paletowe Mecaluxu. Instalacja zapewnia łączną pojemność magazynową dla ponad 91 300 palet. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby zagwarantować sprawniejsze przygotowywanie zamówień w obliczu rosnącej sprzedaży na rynku brazylijskim.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Centrum dystrybucyjne Armazém Mateus
  Pojemność magazynowa: 91 366 palet
  Wymiary palety: 1200 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1250 kg
  Wysokość regałów: 11 m
  Długość regałów: 89 m
 • Pobierz PDF

O firmie Armazém Mateus

Armazém Mateus to działający od 1990 roku brazylijski dystrybutor artykułów spożywczych i środków czystości zaopatrujący małe i średnie sklepy. Należy do grupy Mateus, która skupia spółki zajmujące się sprzedażą hurtową i detaliczną dóbr szybko zbywalnych, produktów farmaceutycznych i sprzętu elektronicznego.

Regały paletowe

Jedno z największych centrów dystrybucyjnych Armazém Mateus znajduje się w Davinópolis. Jest to budynek o imponujących rozmiarach: 130 x 585 m.

W obiekcie znajdują się aż 104 korytarze z regałami paletowymi o pojedynczej głębokości po obu stronach. Regały te mają po 7 poziomów ładunkowych i mierzą 11 m wysokości i 89 m długości.

Regały paletowe to bardzo uniwersalny system magazynowy. Pozwala on składować palety o różnej wadze i wielkości, dlatego idealnie sprawdza się w przypadku bardzo zróżnicowanych pozycji asortymentowych.

Bezpośredni dostęp do palet to sprawniejsza obsługa towaru i szybsze przygotowywanie zamówień. Ponieważ każde miejsce na regale jest przeznaczone dla jednej pozycji asortymentowej, regały paletowe gwarantują również doskonałą kontrolę nad stanem magazynowym.

Kompletacja odbywa się bezpośrednio z palet znajdujących się na dolnych poziomach regałów. Na górnych składowany jest zapas, aby operatorzy dysponowali bez zbędnych przestojów produktami potrzebnymi do przygotowania zamówień.

Palety umieszczane i pobierane są na i z górnych poziomów za pomocą wózków widłowych. Do przygotowywania zamówień operatorzy wykorzystują wózki kompletacyjne.

Aby przygotować zamówienia, operatorzy przemieszczają się po magazynie, pobierając produkty wskazane na terminalach radiowych przez oprogramowanie magazynowe.

Z uwagi na znaczne rozmiary obiektu i dużą liczbę korytarzy magazyn jest podzielony na sektory. Każdy sektor jest przeznaczony do składowania określonego rodzaju produktów, a do jego obsługi przydzielona jest określona liczba operatorów zajmujących się kompletacją.

System przeciwpożarowy

Zgodnie z lokalnymi przepisami obiekt wyposażony jest w skuteczny system wykrywania i gaszenia pożarów. Składa się on z urządzenia kontrolnego, detektorów dymu i rozmieszczonych w strategicznych miejscach tryskaczy.

Strefa buforowa

Rampy usytuowane są po dwóch przeciwległych stronach magazynu, co pozwala ograniczyć konieczność przemieszczania się operatorów oraz usprawnić przyjmowanie i wydawanie towaru.

Na posadzce przed rampami została utworzona obszerna strefa buforowa. Palety są tutaj grupowane według tras lub zamówień, dzięki czemu ich załadunek na ciężarówki odbywa się znacznie sprawniej.

Korzyści dla Klienta:

 • Maksymalna pojemność magazynowa: obiekt mieści aż 91 366 palet.
 • Sprawna obsługa towaru: bezpośredni dostęp do palet usprawnia czynności związane ze składowaniem ładunków i przygotowywaniem zamówień.
 • Bezpieczeństwo pożarowe obiektu: magazyn wyposażony jest w skuteczny i efektywny system wykrywania i gaszenia ognia.
Centrum dystrybucyjne Armazém Mateus
Pojemność magazynowa: 91 366 palet
Wymiary palety: 1200 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1250 kg
Wysokość regałów: 11 m
Długość regałów: 89 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę