Mecalux dostarczył regały paletowe do nowego magazynu firmy Pinturerías Rex

Mecalux dostarczył regały paletowe do nowego magazynu firmy Pinturerías Rex

Argentyński dystrybutor farb usprawnia zaopatrzenie swoich sklepów dzięki regałom paletowym Mecaluxu

Mecalux dostarczył regały paletowe do nowego magazynu firmy Pinturerías Rex

Nowe centrum dystrybucyjne sieci Pinturerías Rex zlokalizowane w San Martín, dzielnicy Buenos Aires, nie tylko spełnia obecne potrzeby logistyczne firmy, ale także jest przygotowane na przyszły wzrost sprzedaży. Mecalux wyposażył obiekt w regały paletowe – rozwiązanie, które zapewnia bezpośredni dostęp do towaru, dzięki czemu zaopatrywanie punktów sprzedaży odbywa się sprawniej.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Centrum dystrybucyjne Pinturerías Rex
  Pojemność magazynowa: 11 688 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 x 500 mm / 1000 x 1200 x 1100 mm
  Maksymalna waga palety: 900 kg
  Wysokość regałów: 11,5 m
 • Pobierz PDF

O firmie Pinturerías Rex

Pinturerías Rex to działający od 1979 roku argentyński dystrybutor farb, który posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów wielu marek. Swoim klientom zapewnia spersonalizowaną obsługę i fachową pomoc, zawsze starając się znaleźć rozwiązanie jak najlepiej spełniające ich potrzeby.

Firma nieustannie się rozwija, realizując konsekwentnie swoją strategię ekspansji. Obecnie posiada 50 punktów sprzedaży w takich miastach jak Buenos Aires, Bariloche, Neuquén, Córdoba, Rosario i Santa Fe.

Centrum dystrybucyjne

Nowe centrum dystrybucyjne sieci Pinturerías Rex zostało zbudowane w stołecznej dzielnicy San Martín. Zadaniem magazynu o powierzchni 7165 m2 jest skuteczne zaopatrywanie punktów sprzedaży w całym kraju.

Aby osiągnąć ten cel, niezbędne było wyposażenie obiektu w system magazynowy, który umożliwiłby sprawne zarządzanie dużą liczbą palet z różnym asortymentem na etapie składowania i przygotowywania zamówień.

Takim właśnie systemem są regały paletowe. Mecalux, mając na uwadze potrzeby i wymogi swojego Klienta, dostarczył i zmontował regały paletowe o wysokości 11,5 m mieszczące łącznie ponad 11 600 palet.

W jednej z bocznych części magazynu została utworzona strefa składowania produktów wrażliwych. Została ona oddzielona od reszty magazynu drzwiami przeciwpożarowymi i jest wyposażona również w regały paletowe.

Regały paletowe

Główną zaletą regałów paletowych jest ich uniwersalność. Ten system składowania doskonale sprawdza się w przypadku bardzo zróżnicowanych pozycji asortymentowych. Bezpośredni dostęp do palet usprawnia obsługę towaru w zakresie składowania i kompletacji, a także zapewnia optymalną kontrolę nad stanem magazynowym.

Poszczególne pozycje asortymentowe mają swoje miejsce w określonych strefach magazynu w zależności od ich wielkości, liczby i rotacji. Również operatorzy mają przydzielone strefy, w których kompletują towar do wysyłki.

Do umieszczania palet na regałach i pobierania ich oraz uzupełniania stanu na niższych poziomach stosowane są wózki widłowe.

Operatorzy posługują się również wózkami do kompletacji z ruchomą kabiną operatora. Tego rodzaju wózek wyposażony jest w platformę, która unosi operatora na odpowiednią wysokość, aby umożliwić mu pobranie produktów. Dzięki temu pracownik kompletujący zamówienie ma większą widoczność i dogodniejszy dostęp do produktów.

Kompletacja bezpośrednio z palet składowanych na dolnych poziomach odbywa się z użyciem wózków paletowych. Operatorzy przemieszczają się po magazynie, pobierając do zamówień produkty wskazane na terminalach radiowych przez oprogramowanie magazynowe WMS.

Strefa wysyłek

Na posadzce została utworzona obszerna strefa buforowa, gdzie skompletowany towar jest przygotowywany do wysyłki, a więc pakowany, etykietowany i zaopatrywany w dokumenty przewozowe.

Gotowe do wysyłki palety grupuje się tutaj według zamówień lub tras, co pozwala wyeliminować konieczność oczekiwania na wyjście towaru z magazynu, a tym samym usprawnić załadunek na ciężarówki.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: regały paletowe zamontowane w magazynie mieszczą ponad 11 600 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm.
 • Sprawna kompletacja: bezpośredni dostęp do palet umożliwia szybszą kompletację.
 • Wysoka wydajność procesu: rozmieszczenie produktów z uwzględnieniem ich cech i rotacji przekłada się na sprawniejszy przebieg procesów logistycznych zachodzących w obiekcie.
Centrum dystrybucyjne Pinturerías Rex
Pojemność magazynowa: 11 688 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 x 500 mm / 1000 x 1200 x 1100 mm
Maksymalna waga palety: 900 kg
Wysokość regałów: 11,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę