Ziaja, producent dermokosmetyków i farmaceutyków, usprawnia proces kompletacji

Ziaja, producent dermokosmetyków i farmaceutyków, usprawnia proces kompletacji

Magazyn sektorowy z regałami paletowymi do składowania produktów firmy Ziaja

Ziaja, producent dermokosmetyków i farmaceutyków, usprawnia proces kompletacji

Nowy magazyn firmy Ziaja, polskiego producenta dermokosmetyków i farmaceutyków, został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu głównej czynności wykonywanej w centrum dystrybucyjnym firmy – kompletacji. Mecalux dostarczył i zamontował regały paletowe, które umożliwiają bezpośredni dostęp do towarów i zapewniają pojemność magazynową na poziomie 10 906 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy Ziaja wyposażony w regały paletowe
  Pojemność magazynowa: 10 906 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm i 1200 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1100 kg
  Wysokość regałów: 10 m
 • Pobierz PDF

O firmie Ziaja

Ziaja to polskie przedsiębiorstwo kosmetyczne założone w 1989 roku w Gdańsku. Specjalnością firmy są kosmetyki do pielęgnacji twarzy, produkty do mycia ciała, płyny do higieny intymnej, szampony i odżywki do włosów oraz produkty do higieny jamy ustnej.

Produkty Ziai to wysokiej jakości innowacyjne połączenie najnowocześniejszej technologii produkcji z tradycyjnymi składnikami naturalnego pochodzenia (między innymi ekstrakty ziołowe i witaminy).

Magazyn sektorowy

Magazyn gotowych produktów podzielony jest na cztery sektory. Palety składowane są w poszczególnych sektorach w zależności od cech i przeznaczenia produktów: magazyn farmaceutyków, magazyn produktów przeznaczonych do sklepów detalicznych, do hurtowni oraz na eksport.

Jeden z obszarów składa się z dwóch kondygnacji: na dolnej składowane są gotowe produkty, a na górnej kartony i opakowania.

Rampy również są podzielone na sektory, których w tym wypadku jest pięć. Celem podziału jest z jednej strony rozdzielenie czynności związanych z wejściem i wyjściem towarów, a z drugiej utrzymanie w magazynie stałej, kontrolowanej temperatury.

Regały paletowe
Mecalux wyposażył magazyn w regały paletowe, których łączna pojemność umożliwia składowanie 10 906 palet. System ten zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich ładunków, co pozwala usprawnić zarządzanie towarami i przygotowywanie zamówień.

Regały o wysokości 10 metrów dzielą się na sześć poziomów. Na niższych odbywa się kompletacja zamówień poprzez pobieranie produktów bezpośrednio z palet, natomiast na wyższych składowany jest dostępny w każdej chwili zapas produktów.

Przy wykonywaniu czynności związanych z procesami składowania produktów i przygotowywania zamówień operatorzy korzystają z urządzeń transportu bliskiego.

Korzyści dla Klienta:

 • Bezpośredni dostęp do towarów: regały paletowe zapewniają bezpośredni dostęp do składowanych produktów, dzięki czemu sprawniej przebiega zarządzanie stanem magazynowym i kompletacja zamówień.
 • Duża pojemność magazynowa: regały paletowe zamontowane w magazynie Ziaja umożliwiają składowanie 10 906 palet.
 • Maksymalna wydajność: magazyn podzielony jest na cztery sektory, w których produkty są składowane według ich cech i przeznaczenia.
Magazyn firmy Ziaja wyposażony w regały paletowe
Pojemność magazynowa: 10 906 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm i 1200 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1100 kg
Wysokość regałów: 10 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę