Regały paletowe i przesuwne u producenta opakowań plastikowych Cartolux-Thiers

Regały paletowe i przesuwne u producenta opakowań plastikowych Cartolux-Thiers

Składowanie surowców i produktów gotowych na regałach paletowych i Movirack w magazynie firmy Cartolux-Thiers

Regały paletowe i przesuwne u producenta opakowań plastikowych Cartolux-Thiers

Mecalux wyposażył magazyn francuskiej firmy Cartolux-Thiers w regały do składowania palet z gotowymi zamówieniami i regały przesuwne Movirack do magazynowania surowców wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań możliwe było uzyskanie pojemności magazynowej przekraczającej 2800 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Regały paletowe
  Pojemność magazynowa: 1817 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 800 kg
  Wysokość regałów: 9 m
  Regały przesuwne Movirack
  Pojemność magazynowa: 960 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 800 kg
  Wysokość regałów: 9 m
 • Pobierz PDF

Cartolux-Thiers to lider w produkcji opakowań termoformowanych. Termoformowanie to technika pozwalająca za pomocą form kształtować rozgrzane folie lub płyty z tworzyw sztucznych. Wytworzone w ten sposób opakowania wykorzystywane są w różnych sektorach przemysłu, m.in. w kosmetyce, farmacji i elektronice.

Producent zwrócił się do firmy Mecalux, chcąc znaleźć najlepsze rozwiązanie umożliwiające składowanie w jednym magazynie produktów przygotowanych do wysyłki i surowców używanych na bieżąco w procesach produkcyjnych.

Regały paletowe

W magazynie zamontowano osiem regałów z dostępem z obu stron i dwa regały umieszczone przy ścianach, do których dostęp jest tylko z jednej strony. Ich łączna pojemność umożliwia składowanie ponad 1800 palet. Regały paletowe są najlepszym rozwiązaniem w przypadku składowania dużej liczby palet z wieloma różnymi jednostkami magazynowymi, tak jak ma to miejsce w przypadku Cartolux-Thiers.

Główną zaletą tego systemu jest możliwość dostosowania do każdego rodzaju ładunku, zarówno jeśli chodzi o ciężar, jak i gabaryty. Jest to zatem bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw produkujących lub magazynujących szeroki asortyment produktów o różnych charakterystykach.

Regały paletowe, które są obsługiwane przez wózki wysokiego podnoszenia poruszające się po korytarzach o szerokości pozwalającej operatorom na sprawne manewrowanie, umożliwiają bezpośredni dostęp do wszystkich produktów. Jednocześnie kontrola stanu magazynowego jest bardzo prosta, ponieważ każde miejsce jest przeznaczone dla jednej palety.

Regały przesuwne Movirack

W magazynie zainstalowane zostały również regały przesuwne Movirack, które mieszczą ponad 900 palet o wadze 800 kg. Regały te umieszczone są na ruchomych podstawach, które rozsuwają się na boki, tworząc korytarze robocze po wydaniu odpowiedniej komendy przez operatora.

Urządzenia sterujące umożliwiają płynne przesuwanie regałów, a także zapewniają bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i składowanym ładunkom. Podwójna bariera bezpieczeństwa umieszczona po bokach regałów sprawdza, czy w utworzonym korytarzu znajdują się operatorzy, natomiast wiązka lasera umieszczonego na ruchomych podstawach regałów wykrywa obecność obiektów.

Na najwyższych poziomach regałów zamocowane są siatki zabezpieczające ładunki przed upadkiem. Wszystkie poziomy nośne mają wypełnienie z kratownic, które zapewniają usztywnienie odpowiednie do dużego ciężaru umieszczanych na nich palet.

Korzyści dla Klienta:

 • Większa pojemność magazynowa: regały Movirack pozwalają składować dwa razy więcej palet niż regały paletowe.
 • Sprawność obsługi: regały paletowe i przesuwne zapewniają bezpośredni dostęp do składowanych towarów, co umożliwia szybką obsługę wielu różnych jednostek magazynowych.
 • Maksymalna wydajność: firma Cartloux-Thiers może maksymalnie wykorzystać możliwości budynku dzięki zastosowaniu dwóch różnych systemów magazynowych spełniających jego potrzeby logistyczne.
Regały paletowe
Pojemność magazynowa: 1817 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 800 kg
Wysokość regałów: 9 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę