Producent i dystrybutor przekąsek Lorenz Snack-World uzyskuje pojemność magazynową umożliwiającą składowanie 6560 palet na regałach paletowych

Producent i dystrybutor przekąsek Lorenz Snack-World uzyskuje pojemność magazynową umożliwiającą składowanie 6560 palet na regałach paletowych

Regały paletowe optymalizują wydajność magazynu firmy Lorenz Snack-World w Skawinie

Lorenz Snack-World

Mecalux zaprojektował i zainstalował system regałów paletowych w magazynie firmy Lorenz Snack-World zlokalizowanym w Skawinie. Rozwiązanie to pozwoli uzyskać pojemność magazynową wynoszącą 6560 palet.

O firmie Lorenz
Niemieckie przedsiębiorstwo Lorenz Snack-World specjalizuje się w produkcji słonych przekąsek. Jego oferta jest obecna na rynkach ponad 80 krajów świata. W swojej działalności wyznaje zasadę zrównoważonej produkcji i konsumpcji w odniesieniu do surowców i materiałów wykorzystywanych do wytwarzania i pakowania wyrobów gotowych.

Firma została założona w 1889 roku przez Hermanna Bahlsena. Konsekwentny rozwój w obszarze technologii produkcji, oferowanego asortymentu oraz geograficznego zasięgu działania doprowadził w 1999 roku do przekształcenia przedsiębiorstwa w kierowaną przez Lorenza Bahlsena Grupę Lorenz Snack-World, której siedziba mieści się w Neu-Isenburgu w Niemczech.

Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie blisko 2500 osób i posiada spółki w Niemczech, Polsce, Austrii, Chorwacji, Rosji, Szwajcarii i Iranie. Zakłady produkcyjne znajdują się w Niemczech, Polsce i Rosji.

Regały paletowe

Magazyn składa się z 15 korytarzy. Po obu stronach każdego z nich znajdują się regały paletowe o wysokości 9 metrów wyposażone w cztery poziomy ładunkowe. Na najniższych poziomach instalacji składowane są palety z produktami przeznaczonymi do ręcznej kompletacji zamówień, która wykonywana jest przy pomocy wózków do kompletacji.

Ładunki znajdujące się na wyższych poziomach obsługiwane są przy pomocy wózków z wysuwanym masztem.

W centralnej części magazynu utworzono korytarz komunikacyjny, który pełni również funkcję wyjścia ewakuacyjnego. Jego szerokość zapewnia swobodne poruszanie się kilku operatorów urządzeń transportu wewnętrznego w tym samym czasie.

Aby zabezpieczyć instalację przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez kolizje z urządzeniami przeładunkowymi, elementy konstrukcyjne wyposażono w odpowiednie ochrony.

Regały paletowe to optymalne rozwiązanie magazynowe dla produktów niejednorodnych, gdyż szerokie spektrum profili i dodatków umożliwia dostosowanie regału do charakterystyki składowanych ładunków.

Kolejną zaletą systemu jest bezpośredni dostęp do każdej palety, dzięki czemu uzyskuje się łatwą kontrolę nad stanem magazynowym.

Strefa buforowa

Strefa przyjęcia oraz wysyłki towaru została utworzona między rampami załadowczymi a instalacją regałową. Ładunki przeznaczone do wysyłki grupowane są według trasy, a następnie umieszczane na posadzce, gdzie oczekują na załadunek.

Wszystkie zamówienia realizowane są odpowiednio wcześnie, aby skrócić czas oczekiwania na załadunek i przyspieszyć dostawę zamówień do konsumentów.

Korzyści dla Klienta:

  • Maksymalna pojemność magazynowa: magazyn mieści 6560 europalet o maksymalnej wadze 600 kg.
  • Wysoka wydajność: zastosowanie regałów paletowych zapewnia optymalną kontrolę stanu magazynowego i sprawną obsługę ładunków.
Magazyn Lorenz Snack-World w Skawinie
Pojemność magazynowa: 6560 palet
Wymiary palet: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 600 kg
Wysokość regałów: 9 m

Produkty wykorzystane w realizacji