Nowy magazyn z regałami paletowymi dla producentów mebli Dwell i DFS

Nowy magazyn z regałami paletowymi dla producentów mebli Dwell i DFS

Magazyn z regałami paletowymi usprawnia działanie obiektu współdzielonego przez dwóch brytyjskich liderów w branży meblowej – Dwell i DFS

Nowy magazyn z regałami paletowymi dla producentów mebli Dwell i DFS

Mecalux dostarczył regały paletowe do magazynu, który zajmują wspólnie dwie firmy: DFS, największy w Wielkiej Brytanii sprzedawca detaliczny sof, i Dwell, wiodący sprzedawca detaliczny designerskich mebli. Położony w Milton Keynes obiekt mieści ponad 22 000 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Dwell i DFS
  Pojemnośc magazynowa: 22 208 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 x 1500 mm
  Maksymalna waga palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 12,5 m
  Długość regałów: 81,3 m
 • Pobierz PDF

O firmach Dwell i DFS

Dwell i DFS to alians dwóch firm działających w branży meblarskiej i dodatków do wystroju wnętrz. Od 2014 roku prowadzą one wspólne przedsięwzięcie, które zdobyło w Wielkiej Brytanii dużą renomę i prestiż.

Powstały w 2002 roku Dwell stał się w ciągu kilkunastu lat działalności uznanym sprzedawcą mebli i artykułów do dekoracji wnętrz, natomiast DFS istnieje od 1969 roku i jest obecnie jednym z największych brytyjskich producentów sof.

 

Regały paletowe

Mecalux wyposażył magazyn należący do obu firm w regały paletowe – 24 podwójne i 1 pojedynczy – które mieszczą ponad 22 000 palet o wymiarach 1000 x 1200 x 1500 mm i maksymalnej wadze 1000 kg każda. System ten spełnia wymogi właścicieli magazynu, ponieważ umożliwia operatorom bezpośredni dostęp do każdej pozycji asortymentowej, usprawniając w ten sposób proces przygotowywania zamówień. Jego zaletą jest także możliwość składowania produktów różnej wielkości.

Regały o długości 81 m i wysokości 12 m podzielone są na 8 poziomów ładunkowych. Dzięki takim wymiarom możliwe jest optymalne wykorzystanie zarówno powierzchni, jak i wysokości magazynu.

Kompletacja

Kompletacja całych kartonów z produktami odbywa się bezpośrednio z palet składowanych na pierwszym poziomie regałów lub na zamontowanych w jednej z części magazynu półkach z kratownic, które przeznaczone są jedynie dla produktów o małej rotacji.

Wózki wysokiego podnoszenia

Do obsługi palet stosowane są wózki wysokiego podnoszenia, które pracują w korytarzach o szerokości 3 m. Kabina operatora wyposażona jest w monitor, na którym wyświetlany jest obraz z kamery zainstalowanej na widłach wózka. Ułatwia to sprawne i precyzyjne manipulowanie ładunkiem podczas umieszczania lub pobierania go z regału.

Strefa buforowa

Między rampami załadunkowymi i regałami paletowymi na posadzce została utworzona strefa, w której palety posortowane według tras wysyłki oczekują na załadunek na ciężarówki.

 

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: dzięki maksymalnemu wykorzystaniu powierzchni i wysokości obiektu uzyskano pojemność magazynową dla ponad 22 000 palet.
 • Sprawna kompletacja: regały paletowe zapewniają szybki dostęp do składowanych produktów.
 • Bezpieczeństwo: dzięki wyposażeniu wózków wysokiego podnoszenia w kamery manipulowanie ładunkami na wysokości jest łatwiejsze, co przekłada się na bezpieczeństwo obsługujących je operatorów.
Magazyn Dwell i DFS
Pojemnośc magazynowa: 22 208 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 x 1500 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 12,5 m
Długość regałów: 81,3 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę