Banco Sabadell zwiększa pojemność archiwum dzięki regałom paletowym z poziomami półkowymi

Banco Sabadell zwiększa pojemność archiwum dzięki regałom paletowym z poziomami półkowymi

Dzięki instalacji regałów przystosowanych do ręcznej kompletacji archiwum dokumentów Banco Sabadell osiągnęło pojemność magazynową wynoszącą aż 658 236 pojemników

Banco Sabadell zwiększa pojemność archiwum dzięki regałom paletowym z poziomami półkowymi

Hiszpański bank Banco Sabadell zlecił firmie Mecalux wyposażenie swojego archiwum dokumentów. Jest to magazyn, który łączy w sobie prostotę i innowacyjność. Odznacza się sprawnością wyszukiwania i efektywnością obsługi oraz ergonomią zapewniającą większą wygodę pracownikom. Dzięki temu rozwiązaniu, opartemu na konstrukcji regałów paletowych z poziomami półkowymi, wzrosła wydajność magazynu, a jednocześnie koszty jego eksploatacji uległy obniżeniu.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Archiwum dokumentów Banco Sabadell
  Łączna pojemność magazynowa: 658 236 pojemników
  Pojemność magazynowa poziomu: 38 pojemników
  Maksymalne obciążenie poziomu: 720 kg
  Wysokość regałów: 11,5 m
  Liczba poziomów: 15
  Urządzenia transportu bliskiego: wózki podnośnikowe do kompletacji zamówień
 • Pobierz PDF

Potrzeby i rozwiązanie

Przed modernizacją archiwum Klient korzystał z tradycyjnego systemu, który tworzyły regały z pomostami na kliku poziomach, schodami umożliwiającymi dostęp do głównych punktów i platformami do podnoszenia pojemników umieszczonych na paletach.

System ten jednak nie najlepiej się sprawdzał, jeśli chodzi o sprawność jego obsługi. Ponadto powierzchnia obiektu nie była optymalnie wykorzystana, dlatego Mecalux zamontował regały, które zagospodarowują całą wysokość budynku. Regały mierzą 11,5 m wysokości i mają 15 poziomów, z których każdy mieści 36 pojemników z dokumentami, a ich obsługa odbywa się za pomocą wózków podnośnikowych do kompletacji zamówień.

Dostęp za pomocą wózków podnośnikowych do kompletacji zamówień
Wózki podnośnikowe z ruchomą kabiną operatora do kompletacji zamówień przemieszczają się korytarzami wyposażonymi w szyny prowadzące. Operator znajdujący się w kabinie podnosi się wraz z nią na odpowiedni poziom i ręcznie obsługuje pojemniki. W ten sposób proces umieszczania dokumentów w pojemnikach staje się dużo prostszy.

Natomiast pojemniki przyjmowane do magazynu luzem są umieszczane przez operatora na palecie, która następnie za pomocą wózka widłowego transportowana jest do przypisanego jej miejsca na regale. Operator informuje system (WMS) o lokalizacji pojemników oraz ich zawartości.

System przeciwpożarowy
Nowe archiwum banku zostało wyposażone w system przeciwpożarowy w postaci tryskaczy zamontowanych na suficie. System ten umożliwia skuteczne i szybkie ugaszenie pożaru, ponieważ półki są perforowane, co sprawia, że woda może z nich spływać na niższe poziomy.

Ponadto ze względu na swój rozmiar magazyn został podzielony na sektory i zamontowano w nim rozdzielające kurtyny przeciwpożarowe.

Współpraca pomiędzy Banco Sabadell i firmą Mecalux

Owocna dla obu stron współpraca trwa już od lat – Mecalux korzysta z usług finansowych Banco Sabadell, któremu dostarcza systemy magazynowania.

System zarządzania magazynem
Dzięki systemowi zarządzania magazynem znalezienie konkretnego dokumentu jest łatwiejsze. W tym celu operator sprawdza, gdzie przechowywany jest dokument. Następnie, korzystając z wózka podnośnikowego do kompletacji zamówień, dociera do odpowiedniego poziomu i miejsca, a tam, używając palety jako stołu, stawia na niej pojemnik, wyjmuje z niego dokument, po czym odkłada pojemnik na miejsce.

Gdy operator wyjmie dokument z pojemnika, może na jego miejsce włożyć inny, informując system zarządzania magazynem o wszystkich wykonanych czynnościach.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: nowe archiwum mieści 658 236 pojemników.
 • Optymalizacja przestrzeni magazynowej: 15-poziomowe regały z dostępem za pomocą wózków podnośnikowych do kompletacji zamówień maksymalnie wykorzystują wysokość budynku.
 • Maksymalne bezpieczeństwo: magazyn wyposażony jest w system przeciwpożarowy w postaci instalacji tryskaczowej. Ponadto dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom między regałami zostały utworzone dodatkowe dojścia do wyjść ewakuacyjnych.
Archiwum dokumentów Banco Sabadell
Łączna pojemność magazynowa: 658 236 pojemników
Pojemność magazynowa poziomu: 38 pojemników
Maksymalne obciążenie poziomu: 720 kg
Wysokość regałów: 11,5 m
Liczba poziomów: 15
Urządzenia transportu bliskiego: wózki podnośnikowe do kompletacji zamówień

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę