Polski operator logistyczny KMC-Services wyposaża dwa magazyny w regały paletowe

Polski operator logistyczny KMC-Services wyposaża dwa magazyny w regały paletowe

Regały paletowe Mecalux u polskiego operatora logistycznego KMC-Services

Polski operator logistyczny KMC-Services wyposaża dwa magazyny w regały paletowe

Polska firma KMC-Services wyposażyła dwa magazyny swojego centrum logistycznego w system regałów paletowych dostarczony przez Mecalux, uzyskując pojemność magazynową umożliwiającą składowanie ponad 16 000 palet o różnych wymiarach. Rozwiązanie to gwarantuje sprawne zarządzanie towarem i pełną kontrolę stanu magazynowego.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn z regałami paletowymi firmy KMC-Services w Polsce
  Pojemność magazynowa: +16 000 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm / 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 900 kg
  Wysokość regałów: 7,5 m i 8,5 m
 • Pobierz PDF

O firmie KMC-Services

KMC-Services to polski operator logistyczny, który oferuje firmom różnej wielkości działającym w zróżnicowanych branżach szeroką paletę usług w zakresie magazynowania, transportu, dystrybucji, zarządzania łańcuchem dostaw oraz doradztwa logistycznego.

Centrum logistyczne firmy zlokalizowane jest w Modlniczce koło Krakowa. W jego skład wchodzą dwa magazyny wyposażone w regały paletowe od Mecalux.

Regały paletowe

System regałów paletowych umożliwia składowanie każdego typu ładunków niezależnie od wymiarów i wagi. Doskonale spełnia potrzeby KMC-Services, ponieważ firma magazynuje dla swoich klientów różne rodzaje palet.

Bezpośredni dostęp do wszystkich produktów usprawnia czynności wykonywane w ramach procesu składowania towarów i przygotowywania zamówień. Każde miejsce na regałach paletowych przeznaczone jest dla jednej pozycji asortymentowej, co pozwala na dokładną kontrolę stanu magazynowego.

Część dolnych poziomów regałów przeznaczona jest do kompletacji całych palet albo kartonów lub mniejszych jednostek. W celu pobrania produktów wchodzących w skład poszczególnych zamówień operatorzy poruszają się po korytarzach, kierując się wskazaniami oprogramowania magazynowego.

Urządzenia transportu bliskiego

W pierwszym magazynie stosowane są wózki wysokiego podnoszenia, które charakteryzują się wszechstronnością i sprawnością obsługi palet. Odpowiednio szerokie korytarze umożliwiają manewrowanie tymi pojazdami, a także przygotowywanie zamówień z wykorzystaniem wózków do kompletacji.

Korytarze drugiego magazynu są węższe (1,8 m) i w nich używa się wózków systemowych, które pozwalają lepiej wykorzystać powierzchnię i wysokość magazynu, a tym samym uzyskać większą pojemność magazynową.

Urządzenia te pracują tylko w obrębie korytarzy, umieszczając palety w odpowiednich miejscach na regałach lub je z nich pobierając. Aby usprawnić pracę, inni operatorzy dostarczają palety do wejść do korytarzy lub je stamtąd odbierają.

Wózki systemowe przemieszczają się wzdłuż korytarzy. Wykorzystują system prowadzenia indukcyjnego w postaci umieszczonego w posadzce przewodu. Wytwarza on pole magnetyczne, które pełni funkcję prowadnicy dla odbierających je wózków. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca w korytarzach jest w pełni bezpieczna dla operatorów oraz konstrukcji regałowej, która nie jest narażona na uszkodzenia spowodowane przez kolizje z wózkami.

Strefa buforowa

Na posadzce naprzeciwko ramp załadunkowych została utworzona strefa buforowa. W jej obrębie palety grupowane są według zamówień i tras, co usprawnia załadunek ciężarówek.

Korzyści dla Klienta:

 • Maksymalna pojemność magazynowa: regały paletowe zamontowane w obu magazynach umożliwiają składowanie ponad 16 000 palet.
 • Wysoka wydajność: zastosowanie wózków wysokiego podnoszenia i wózków systemowych pozwala rozmieścić regały z uwzględnieniem specyfiki każdego z obu magazynów.
 • Łatwy dostęp do towarów: dzięki bezpośredniemu dostępowi do towarów zarządzanie stanem magazynowym i przygotowywanie zamówień odbywa się sprawniej.
Magazyn z regałami paletowymi firmy KMC-Services w Polsce
Pojemność magazynowa: +16 000 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm / 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 900 kg
Wysokość regałów: 7,5 m i 8,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę