3A, dostawca sieci supermarketów Simply we Włoszech, rozbudowuje swoje centrum dystrybucyjne, wyposażając je w regały paletowe

3A, dostawca sieci supermarketów Simply we Włoszech, rozbudowuje swoje centrum dystrybucyjne, wyposażając je w regały paletowe

Regały paletowe zwiększają pojemność magazynową włoskiego dostawcy produktów spożywczych należącego do grupy Auchan

3A, dostawca sieci supermarketów Simply we Włoszech, rozbudowuje swoje centrum dystrybucyjne, wyposażając je w regały paletowe

Magazyn włoskiej spółki Centro 3A SPA, wyposażony w regały paletowe firmy Mecalux, umożliwia składowanie 7826 palet. System ten pozwala na bezpośredni dostęp do składowanych produktów, co sprzyja usprawnieniu kompletacji zamówień i prowadzeniu innych operacji logistycznych.

O firmie Centro 3A SPA

Centro 3A SPA to włoska spółka należąca do francuskiego koncernu Auchan. Jest ona dostawcą sieci supermarketów Simply Market, Punto Simply i La Bottega Simply we Włoszech. Oferuje bogaty asortyment artykułów spożywczych w korzystnych cenach w sklepach, w których szczególnie dba się o jakość produktów i przyjazną obsługę.

W związku ze wzrostem popytu notowanym w ostatnich latach przez Centro 3A SPA, magazyn zlokalizowany w Asti w północnych Włoszech był kilkakrotnie rozbudowywany, aby sprostać potrzebom wynikającym z rozwoju spółki. Mecalux dostarczył regały paletowe o wysokości 8 m, których pojemność magazynowa wynosi 7826 palet.

Cechy regałów paletowych

Regały paletowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku składowania dużej liczby palet z wieloma różnymi jednostkami magazynowymi. Jedną z zalet tego systemu jest możliwość jego dostosowania do każdego rodzaju ładunku zarówno pod względem ciężaru, jak i gabarytów składowanych towarów.

Bezpośredni dostęp do wszystkich produktów pozwala na bardzo sprawne zarządzanie towarem i przygotowywanie zamówień. Gwarantuje także doskonałą kontrolę stanu magazynowego, ponieważ każde miejsce paletowe jest przeznaczone do składowania tylko jednej jednostki magazynowej.

Na najniższych poziomach odbywa się kompletacja zamówień poprzez pobieranie produktów bezpośrednio z palet, natomiast na wyższych składowany jest zapas, dzięki czemu potrzebne produkty są dostępne w każdej chwili.

Prostopadle do regałów przebiega dolne przejście, które usprawnia przepływ towarów i przemieszczanie się personelu, a także pełni funkcję drogi ewakuacyjnej. Poziomy znajdujące się nad nim zabezpieczone są siatką, która ochrania pracowników oraz zapobiega przypadkowemu spadnięciu towarów z regałów.

Korzyści dla Klienta:

  • Duża pojemność magazynowa: w magazynie można składować 7826 palet, co pozwala zapewnić zaopatrzenie dla sieci supermarketów.
  • Wysoka wydajność: bezpośredni dostęp do ładunków przekłada się na sprawniejsze zarządzanie nimi oraz umożliwia masowy przepływ przyjmowanych i wydawanych produktów.
  • Efektywna kompletacja zamówień: regały paletowe ułatwiają przygotowywanie zamówień poprzez pobieranie towarów bezpośrednio z palet usytuowanych na najniższym poziomie.
Magazyn włoskiej firmy Centro 3A SPA
Pojemność magazynowa: 7826 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1200 kg
Wysokość regałów: 8 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę