Regały paletowe w magazynie sektorowym francuskiego producenta oświetlenia Corep

Regały paletowe w magazynie sektorowym francuskiego producenta oświetlenia Corep

Firma Corep, francuski producent lamp dekoracyjnych, łączy składowanie z kompletacją dzięki regałom paletowym

Regały paletowe w magazynie sektorowym francuskiego producenta oświetlenia Corep

Corep, wiodący francuski producent lamp, posiada w swoim zakładzie produkcyjnym w Bègles (Francja) magazyn sektorowy wyposażony w regały paletowe z poziomami kompletacyjnymi. W projekcie obiektu, o pojemności 14 200 palet, przewidziano miejsce przeznaczone pod przyszłą rozbudowę.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn sektorowy Corep we Francji
  Pojemność magazynowa: 14 220 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 250 kg
  Wysokość regałów: 9 m
  Długość regałów: 55 m
  Liczba poziomów ładunkowych: 4 lub 5
 • Pobierz PDF

O firmie Corep
Powstała w 1970 roku firma Corep jest obecnie głównym francuskim producentem lamp dekoracyjnych. Posiadające 30-procentowy udział w rynku przedsiębiorstwo oferuje pełną gamę lamp sufitowych, stołowych, podłogowych, ściennych oraz reflektorów.

Dzięki różnorodnej ofercie, rozległej sieci dystrybucyjnej i ciągłemu podążaniu za nowymi trendami Corep stał się w ciągu ponad 40 lat swojego istnienia niekwestionowanym liderem na francuskim rynku oświetlenia dekoracyjnego.

Główny zakład produkcyjny firmy zlokalizowany jest w Bègles koło Bordeaux. Obiekt zajmujący powierzchnię 17 000 m2 jest w pełni zautomatyzowany i wytwarza 10 000 abażurów dziennie, stosując metodę produkcji just-in-time.

Magazyn sektorowy z możliwością rozbudowy

Magazyn firmy Corep składa się z dwóch sektorów, pomiędzy którymi znajduje się brama umożliwiająca przejazd urządzeń transportu bliskiego stosowanych do przemieszczania towarów.

W sektorze 2 przewidziano obszar o powierzchni 2400 m2 przeznaczony pod ewentualną rozbudowę, jeśli w przyszłości zajdzie taka konieczność.

Regały paletowe

Oba sektory wyposażone są w regały paletowe o wysokości 9 m i długości 55 m. W zależności od wymiarów składowanych jednostek ładunkowych regały podzielone są na 5 lub 6 poziomów ładunkowych.

Sektor 1, w którym zamontowano 15 regałów podwójnych i 2 regały pojedyncze, zapewnia pojemność mieszczącą 9314 palet, natomiast w sektorze 2, wyposażonym w 8 regałów podwójnych i 1 regał pojedynczy, można składować 4906 palet.

Regały paletowe zapewniają bezpośredni dostęp do towarów i umożliwiają składowanie każdego typu jednostek ładunkowych niezależnie od ich wielkości. Dzięki temu zarządzanie składowanymi produktami i kontrolowanie stanu magazynowego przebiega sprawniej. Do umieszczania palet na regałach i ich pobierania operatorzy stosują wózki wysokiego podnoszenia.

Kompletacja najmniejszych produktów

Na dolnych poziomach regałów odbywa się kompletacja bezpośrednio z palet, natomiast na górnych składowany jest zapas produktów.

Ponadto obok strefy konsolidacji zamówień znajduje się regał przeznaczony specjalnie do kompletacji. Półki tego regału wykonane są z siatki, dzięki czemu składowanie małych produktów luzem jest wygodniejsze.

Przyjmowanie i wydawanie towaru

Przed regałami została utworzona obszerna strefa przyjęć i wydań towarów. Znajduje się tam strefa buforowa, w której na podłodze przygotowuje się towar do wysyłki.

Palety są grupowane według zamówień, tras lub ciężarówek, które będą je transportować. Zamówienia są gotowe do wysyłki przed rozpoczęciem załadunku, co pozwala uniknąć oczekiwania na wyjście towaru z magazynu.

Strefa montażu wstępnego

Operatorzy wykonują tutaj wstępny montaż lamp. Potrzebne do tego elementy dostarczane są do stanowisk montażowych za pomocą przenośników.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: regały zamontowane w obiekcie umożliwiają składowanie ponad 14 200 palet, spełniając potrzeby logistyczne Klienta.
 • Optymalna organizacja składowania towaru: produkty są składowane z podziałem uwzględniającym ich rozmiary i rotację.
 • Wysoka wydajność: bezpośredni dostęp do towaru dynamizuje zarządzanie nim i usprawnia masowy przepływ przyjmowanych i wydawanych produktów.
 • Możliwość rozbudowy: w obiekcie przewidziano obszar przeznaczony pod montaż dodatkowych regałów, jeśli zaistnieje taka potrzeba w wyniku rozwoju firmy.
Magazyn sektorowy Corep we Francji
Pojemność magazynowa: 14 220 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 250 kg
Wysokość regałów: 9 m
Długość regałów: 55 m
Liczba poziomów ładunkowych: 4 lub 5

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę