Zwiększenie pojemności magazynu mebli i akcesoriów dla dzieci Delta Children

Zwiększenie pojemności magazynu mebli i akcesoriów dla dzieci Delta Children

Regały paletowe do składowania wózków, łóżeczek oraz innych akcesoriów dziecięcych w magazynie firmy Delta Children

Zwiększenie pojemności magazynu mebli i akcesoriów dla dzieci Delta Children

Amerykańska firma Delta Children, jeden z wiodących światowych producentów wózków, łóżeczek i innych akcesoriów dziecięcych, wyposażyła swój magazyn w kalifornijskim mieście Fontana w regały paletowe dostarczone przez Interlake Mecalux. Rozwiązanie to pozwoliło zwiększyć pojemność magazynową i usprawnić kompletację zamówień.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn mebli i akcesoriów dla dzieci Delta Children w Stanach Zjednoczonych
  Pojemność magazynowa: 30 606 palet
  Wymiary palety: 1016 x 1220 mm
  Liczba korytarzy: 47
  Szerokość korytarza: 2 m
  Liczba palet na poziom: 2 i 3
  Powierzchnia zajmowana przez regały paletowe: 26 938 m²
 • Pobierz PDF

O firmie Delta Children

Początki firmy Delta Children sięgają 1968 roku, kiedy to Louis Shamie Sr., zainspirowany swoimi doświadczeniami w roli ojca, otworzył niewielki sklep detaliczny w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn.

Obecnie Delta Children posiada w swojej ofercie meble dziecięce oraz wszelkiego rodzaju akcesoria i artykuły dla niemowląt. Do firmy należy także linia produktów Simmons Kids. Dzisiaj przedsiębiorstwem kieruje drugie i trzecie pokolenie rodziny założyciela, kontynuując wyznaczoną przez niego misję, którą jest oferowanie wysokiej jakości, praktycznych i bezpiecznych produktów dla dzieci.

Potrzeby firmy Delta Children

Rozpoczynając swoją działalność, firma posiadała dwa niezależne magazyny w południowej Kalifornii. Jednak z czasem stały się one niewystarczające, dlatego zdecydowano o przeniesieniu i skupieniu działalności w jednym obiekcie o powierzchni 44 100 m2, zlokalizowanym w Fontanie.

Z uwagi na stały wzrost sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego zmieniły się potrzeby firmy. Silne relacje handlowe z Wal-Martem, Targetem i Amazonem wymusiły skrócenie czasu reakcji tak, aby produkty mogły trafiać do odbiorców jeszcze szybciej. Niezbędne okazało się uproszczenie procesu kompletacji, ponieważ był on zbyt skomplikowany i generował opóźnienia w realizacji zamówień.

Jedno zamówienie może zawierać produkty o tak skrajnie różnych gabarytach jak niania elektroniczna i 140-kilogramowa komoda. Każdy z tych artykułów wymaga innego sposobu wysyłki. Ze swojego magazynu typu cross-docking Delta Children wysyła zamówienia, stosując opcję transportu w 24 godziny, transportu częściowego (LTL) lub transportu całopojazdowego (FTL).

Doskonałym przykładem funkcjonowania magazynu jest obsługa Amazona – jednego z klientów Delta Children. Ostatnio wysłał on zlecenie zawierające łącznie aż 23 000 sztuk produktów, z których pierwsze musiały opuścić magazyn już następnego ranka. Konieczne było szybkie przygotowanie zamówień, do czego potrzebna była powierzchnia odpowiednia do ich składowania, pakowania, etykietowania i umieszczania na paletach. Cały proces musiał być przeprowadzony w ciągu 24–48 godzin. Aby zorganizować obsługę tak dużego zlecenia, niezbędny jest bardzo wydajny i sprawny system magazynowy.

Rozwiązanie zaproponowane przez Interlake Mecalux

Interlake Mecalux wraz z firmą Global Trade Marketing, dostawcą kompleksowych rozwiązań magazynowych, przygotowały propozycję spełniającą potrzeby Delta Children w zakresie pojemności magazynowej i kompletacji zamówień.

Jedna połowa bloków regałów składa się z poziomów mieszczących po trzy palety o standardowych wymiarach (1080 x 1220 mm), druga zaś służy do składowania większych palet po dwie sztuki. Ponadto poprzez zastosowanie modułów o wysokości 11 m i 8,5 m została maksymalnie wykorzystana wysokość obiektu.

Aby powiększyć pojemność magazynową, korytarze robocze mają szerokość 2 m. Regały paletowe umieszczone wzdłuż nich są obsługiwane za pomocą wózków systemowych. Z uwagi na to, że w magazynie znajdują się kolumny będące elementami konstrukcyjnymi budynku, Interlake Mecalux i Global Trade Marketing zastosowały łącza ram o szerokości od 300 do 760 mm.

Umożliwia to rozmieszczenie regałów w taki sposób, aby elementy konstrukcyjne hali nie kolidowały z ruchem wózków i przemieszczaniem ładunków w magazynie. Także górne belki poprzeczne zostały podniesione o 2,4 m, aby wózki systemowe nie uderzały w nie od dołu. Z tego też powodu słupy mają wysokość 11 m zamiast standardowych 8,5 m.

Interlake Mecalux i Global Trade Marketing zdołały zamontować regały paletowe w bardzo krótkim terminie. Najpierw miały miejsce dostawy częściowe materiałów umożliwiających montaż regałów w ciągu niecałych trzech tygodni, a następnie stopniowo dostarczane były pozostałe elementy zamówienia. Całe zlecenie zostało zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy.

Korzyści dla Klienta:

 • Większa pojemność magazynowa: regały paletowe pozwoliły Klientowi zwiększyć pojemność magazynową o 33%.
 • Łatwiejsza kompletacja: zastosowane rozwiązanie zapewnia bezpośredni dostęp do każdej palety i jest przystosowane do składowania produktów o różnej wielkości i wadze, co pozwala znacząco przyspieszyć kompletację zamówień.
 • Maksymalne wykorzystanie wysokości: niektóre moduły systemu regałów paletowych mają wysokość 11 m, dzięki czemu możliwe jest zagospodarowanie dostępnej wysokości obiektu.
Magazyn mebli i akcesoriów dla dzieci Delta Children w Stanach Zjednoczonych
Pojemność magazynowa: 30 606 palet
Wymiary palety: 1016 x 1220 mm
Liczba korytarzy: 47
Szerokość korytarza: 2 m
Liczba palet na poziom: 2 i 3
Powierzchnia zajmowana przez regały paletowe: 26 938 m²

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę