Dwie mroźnie z regałami przesuwnymi Movirack zapewniają optymalne warunki przechowywania mrożonek warzywnych firmy Iberfresco

Dwie mroźnie z regałami przesuwnymi Movirack zapewniają optymalne warunki przechowywania mrożonek warzywnych firmy Iberfresco

Iberfresco uzyskało pojemność magazynową mieszczącą 9680 palet w swojej nowej chłodni z regałami przesuwnymi Movirack

Dwie mroźnie z regałami przesuwnymi Movirack zapewniają optymalne warunki przechowywania mrożonek warzywnych firmy Iberfresco

Mecalux wyposażył magazyn hiszpańskiego producenta mrożonek warzywnych Iberfresco w regały przesuwne Movirack, które umożliwiły maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, a tym samym składowanie wszystkich produktów w jednym obiekcie.

Potrzeby i rozwiązanie

Iberfresco składowało swoje produkty w kilku magazynach, co powodowało utrudnienia w zarządzaniu i znacznie zwiększało koszty działalności. Firma postanowiła więc rozwiązać ten problem, powierzając Mecaluxowi wyposażenie obiektu pozwalającego składować 25 000 ton mrożonek, które produkuje i sprzedaje każdego roku.

Po zapoznaniu się z potrzebami Klienta Mecalux wyposażył nową chłodnię o powierzchni 3000 m2, która usytuowana jest w hiszpańskiej miejscowości Olmedo, w 22 regały przesuwne o wysokości 10 m i długości 38 m. Dzięki temu Iberfresco uzyskało pojemność magazynową mieszczącą ponad 9680 palet o maksymalnej wadze 1000 kg. Magazyn składa się z dwóch chłodni, w których panuje stała temperatura -24ºC. W każdej z nich znajduje się przejście bezpieczeństwa prowadzące do wyjść ewakuacyjnych.

System regałów przesuwnych Movirack

Movirack to system magazynowania akumulacyjnego, który eliminuje konieczność tworzenia kilku stałych korytarzy roboczych, a jednocześnie dzięki możliwości utworzenia korytarza w dowolnym miejscu zapewnia bezpośredni dostęp do jednostek magazynowych.

Regały umieszczone są na podstawach ruchomych, które umożliwiają ich przesuwanie się na boki. Aby otworzyć korytarz w celu pobrania towaru lub umieszczenia go na regale, operator posługuje się pilotem sterowania radiowego.

Korzyści dla Klienta:

  • Maksymalna pojemność magazynowa: system Movirack wykorzystuje powierzchnię 3000 m2, zapewniając pojemność wystarczającą do składowania całej produkcji Klienta.
  • Bezpośredni dostęp do palet: dzięki systemowi regałów przesuwnych możliwy jest łatwy dostęp do 9680 palet.
  • Efektywna obsługa: funkcjonowanie magazynu jest bardzo sprawne. Aby utworzyć korytarz obsługowy i pobrać lub umieścić paletę, operatorzy muszą jedynie wydać odpowiednie polecenie za pomocą pilota radiowego.
Magazyn Iberfresco
Pojemność magazynowa: 9681 palet
Waga palety: 1000 kg
Liczba regałów: 22
Wysokość regałów: 10 m
Długość regałów: 38 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę