Alzamora Carton Packaging ponownie powierza Mecaluxowi automatyzację procesu logistycznego

21/03/2018

Kataloński producent opakowań Alzamora Carton Packaging nie zwalnia tempa rozwoju i we współpracy z Mecaluxem rozbudowuje swój zakład produkcyjny w Sant Joan les Fonts nieopodal Girony o nowy automatyczny magazyn samonośny o wysokości 15 m, który pomieści 1024 palety.

W działającej od 2005 roku fabryce Alzamora Carton Packaging powstają głównie wszelkiego rodzaju opakowania kartonowe i inne produkty z kartonu. W celu zapewnienia jak najlepszych warunków w zakresie wilgotności, temperatury i stężenia pyłu jest ona podzielona na niezależne strefy robocze. Tuż obok fabryki znajduje się magazyn samonośny zbudowany kilka lat temu przez Mecalux. W obiekcie o wysokości 26 m i pojemności 9000 palet są składowane zarówno surowce, jak i gotowe produkty.

Kataloński producent opakowań Alzamora Carton Packaging rozbudowuje swój zakład produkcyjny o nowy automatyczny magazyn samonośny.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Alzamora Carton Packaging od początku swego istnienia stosuje najnowsze technologie we wszystkich etapach procesu produkcyjnego i w procesach logistycznych.

W ostatnich latach branża opakowaniowa przeżywa bezprecedensowy rozkwit, podlegając jednocześnie przeobrażeniom związanym z koniecznością dostosowania się do nowych zachowań konsumenckich. Alzamora Carton Packaging stale analizuje potrzeby rynku, aby móc skutecznie doskonalić swoją ofertę, dzięki czemu jest obecnie jednym z najważniejszych w Europie producentów opakowań. Perspektywy rozwoju firmy przedstawiają się bardzo korzystnie, dlatego aby sprostać wzrostowi produkcji, ponownie powierzyła Mecaluxowi opracowanie optymalnego rozwiązania, które spełni jej potrzeby logistyczne.

Nowy automatyczny magazyn samonośny zostanie zbudowany obok już istniejącego. Będzie się składał z jednego korytarza roboczego, w którym będzie pracować układnica obsługująca ładunki składowane na regałach o podwójnej głębokości. Obiekt o wysokości 15 m i długości 65 m zapewni wymaganą pojemność magazynową poprzez maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Na jednym końcu korytarza roboczego zostanie zamontowany system przenośników ze stanowiskiem kontrolnym i układarką pustych palet. Będzie to magazyn w pełni zautomatyzowany, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo towaru, zmniejszyć ryzyko błędów i usprawnić wszelkie procesy mające w nim miejsce.

Lider w branży opakowaniowej

W 1900 roku Pere Alzamora Michel założył w miejscowości Olot koło Girony niewielką drukarnię, która dziś, a więc prawie 120 lat później, jest czołowym europejskim producentem opakowań. Źródłem rosnącej przewagi konkurencyjnej firmy jest nieustanne doskonalenie procesów prowadzące do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.