Araldica Castelvero: optymalne wykorzystanie powierzchni do magazynowania wina

05/11/2020

Włoski producent i dystrybutor wina, Araldica Castelvero, zainstalował regały przesuwne Movirack w swoim magazynie w Castel Boglione w Piemoncie na północy Włoch. Jest to rozwiązanie, które optymalnie wykorzystuje dostępną powierzchnię magazynową, ponieważ pozwala uzyskać aż o 80-120% większą pojemność niż w przypadku standardowych regałów paletowych.

Na powierzchni niewiele ponad 960 m2, Araldica Castelvero będzie składować ponad 3000 palet o maksymalnej wadze jednostkowej 1250 kg. W obiekcie zostaną zamontowane dwa bloki regałów o wysokości 11 metrów, które umożliwią składowanie palet w dwóch różnych rozmiarach: 1000 x 1200 mm i 800 x 1200 mm. Regały przesuwne Movirack umożliwią maksymalizację pojemności magazynu, ale również usprawnią odkładanie i pobieranie palet, ponieważ mimo akumulacji ładunków zapewniają bezpośredni dostęp do każdej palety.

Regały zostaną umieszczone na ruchomych podstawach przesuwających się na boki po szynach zamontowanych w posadzce. Korytarz obsługowy będzie otwierany za pomocą pilota.

Regały Movirack maksynalizują wykorzystanie powierzchni magazynu

Wyborne wino z włoskiego Piemontu

Araldica Castelvero to spółdzielcza wytwórnia wina założona w 1954 roku. Obecnie jest jednym z największych we Włoszech producentów tego trunku – jej obroty wynoszą przeszło 60 milionów euro rocznie. Spółdzielnia przykłada dużą wagę do zrównoważonego rozwoju swoich winnic i prowadzi działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że jej słynne wina, m.in. DOCG Barbera d’Asti, Moscato d’Asti i Gavi, powstają w okolicy wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO pod nazwą „Krajobraz winnic Piemontu: Langhe-Roero i Monferrato”.