Nowy magazyn automatyczny do składowania palet dla firmy Cosmopak w Portugalii

12 gru 2017

Mecalux wyposaży centrum logistyczne producenta opakowań kosmetycznych firmy Cosmopak w automatyczny magazyn paletowy. Obiekt zlokalizowany w portugalskim mieście Ovar umożliwi składowanie 3800 palet. Będzie wyposażony w tylko jeden korytarz o imponującej długości 147 m.

Dzięki współpracy z Mecaluxem Cosmopak zautomatyzuje proces logistyczny w swoim magazynie. Powstanie w nim jeden długi korytarz wyposażony w automatyczną układnicę transportującą palety ze stanowisk wejściowych na wyznaczone dla nich miejsca na regałach o podwójnej głębokości.

Z jednej strony magazynu, na różnych wysokościach, znajdować się będzie siedem stanowisk wejściowo-wyjściowych. Każde z nich wyposażone zostanie w bramkę kontrolną, na której palety przyjmowane do magazynu będą sprawdzane pod kątem spełniania obowiązujących w nim wymogów dotyczących wymiarów, wagi i stanu nośników ładunków.

Nowy magazyn automatyczny do składowania palet dla firmy Cosmopak w Portugalii

Obiekt o powierzchni 1065 m2 będzie się składał z zaledwie jednego korytarza wyróżniającego się długością 147 m. Po obu jego stronach zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości i wysokości 15,4 m, umożliwiające składowanie 3800 palet o dwóch wymiarach – 800 x 1200 mm i 1000 x 1200 mm – i maksymalnej wadze 1200 kg każda.

Rozwiązanie to pozwoli zwiększyć wydajność magazynu, a jednocześnie ograniczyć zasoby niezbędne do obsługi towarów. W obiekcie zostanie również wdrożony system zarządzania magazynem Easy WMS opracowany przez Mecalux. Jego zadaniem będzie koordynowanie zautomatyzowanych prac magazynowych odbywających się w tym obiekcie.

Cosmopak to działająca od 1999 roku firma, która specjalizuje się w produkcji opakowań kosmetycznych dla sektora hotelarskiego, przeznaczonych do takich produktów jak żele pod prysznic, mleczka do ciała, szampony, odżywki do włosów, płyny do płukania jamy ustnej i perfumy. Spersonalizowane zgodnie z indywidualnymi wymogami klientów Cosmopak opakowania wyróżniają się doskonałą jakością i estetyką.