System Pallet Shuttle do składowania produktów spożywczych

21/11/2018

Beneo Orafti Chile to dostawca składników wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, głównie inuliny i oligofruktozy. Dzięki półautomatycznemu systemowi Pallet Shuttle magazyn firmy zlokalizowany w chilijskim Pemuco pomieści 4200 palet na regałach zabezpieczonych przed skutkami wstrząsów sejsmicznych.

Mecalux wyposaży obiekt w blok 4-poziomowych regałów o wysokości 9 m i długości 32 m, zbudowanych z kanałów mieszczących 30 palet na głębokość. Do pobierania i odkładania palet z ładunkiem posłużą pracujące w kanałach regałów wózki Pallet Shuttle obsługiwane za pomocą tabletów z łączem Wi-Fi.

System Pallet Shuttle w centrum dystrybucyjnym firmy Beneo Orafti Chile

Chile leży w tak zwanym Pierścieniu Ognia, czyli w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie obszarów naszej planety. Dlatego zespół techniczny Mecaluxu uwzględni w projekcie przepisy chilijskiej normy NCh 2369, która określa wymogi, jakie muszą spełniać konstrukcje stalowe, aby w przypadku wstrząsów nie doszło do ich zawalenia się.

Rony Bertuzzi – Supply Chain Manager
„Mamy nadzieję, że półautomatyczny system Pallet Shuttle pomoże nam sprostać wyzwaniom wynikającym z rozwoju naszej firmy i dzięki niemu zwiększymy pojemność magazynową, zachowamy wysokie standardy jakości, poprawimy bezpieczeństwo naszych pracowników i skrócimy czas wykonywania czynności odkładania i pobierania ładunków”.

Naturalnie zdrowa żywność

Beneo Orafti Chile pozyskuje z korzenia cykorii składniki wykorzystywane w produkcji artykułów spożywczych, takich jak napoje, żywność dla niemowląt, musli, zupy i sosy, a także pasz dla bydła. Należy do grupy Südzucker, jednego z najważniejszych przedstawicieli branży spożywczej w Europie, który obecny jest na rynkach 75 krajów świata.