Brangeon będzie zarządzał operacjami w swoim magazynie z Easy WMS firmy Mecalux

18 lis 2022

Brangeon, francuski operator logistyczny wyposaży swój magazyn w Normandii w oprogramowanie zarządzające Mecaluxu. System będzie kontrolować w czasie rzeczywistym ponad 1000 pozycji asortymentowych należących do klientów firmy.

Magazyn operatora 3PL, firmy Brangeon w Normandii (Francja) z Easy WMS

„Chcielibyśmy uprościć operacje przeprowadzane w magazynie i zyskać precyzyjną kontrolę nad składowanym towarem” – wyjaśnia Joffrey Dougé, Dyrektor spółki zajmującej się w grupie Brangeon logistyką.

Zarządzanie towarem należącym do różnych klientów, nierzadko z różnych branż, to jedno z największych wyzwań dla każdego operatora 3PL. Dzięki oprogramowaniu Easy WMS Mecaluxu firma będzie mogła monitorować w czasie rzeczywistym poziomów zapasów i lokalizację każdego ładunku.

„Oprogramowanie, którego używaliśmy wcześniej do zarządzania magazynem nie zapewniało nam takiej elastyczności łańcucha dostaw, jaką spodziewamy się uzyskać dzięki Easy WMS” – wskazuje Joffrey Dougé. System opracowany przez Mecalux to wszechstronne rozwiązanie, które można łatwo dostosować do specyfiki każdego obiektu logistycznego, a więc z powodzeniem spełni potrzeby firmy Brangeon. Oprogramowanie będzie wyznaczało miejsce składowania dla każdego produktu na podstawie takich zmiennych jak klient, tempo rotacji oraz wymagane warunki przechowywania.

Easy WMS będzie również kierował kompletacją, wskazując operatorom, które produkty są potrzebne do przygotowania zamówień i gdzie są one zlokalizowane. Dzięki temu Brangeon zoptymalizuje procesy w swoim magazynie, a operatorzy będą wykonywać swoje zadania szybciej i bez błędów.

Brangeon: firma z ponad 100-letnią historią

Powstała w 1919 roku grupa Brangeon to rodzinna firma, która od początku swojego istnienia specjalizuje się w transporcie i logistyce. Na przestrzeni 100 lat zdywersyfikowała jednak swoją działalność i dziś zajmuje się również zbieraniem i odzyskiem odpadów. Jedna ze spółek należących do grupy koncentruje się na obsłudze logistycznej przedsiębiorstw, świadcząc usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, np. składowanie z wykorzystaniem dowolnych jednostek ładunkowych: palet, pojemników czy worków typu big bag. Firma posiada 80 000 m² powierzchni magazynowej w różnych częściach Francji oraz flotę 340 pojazdów realizujących transport na terenie całego kraju.