Ciech buduje w Niemczech nowy automatyczny magazyn

22/10/2020

Grupa CIECH, jeden z największych producentów soli warzonej w Europie Środkowej, realizuje największą w swojej historii inwestycję w nową warzelnię w niemieckim Stassfurcie. Nowoczesny zakład produkcji soli będzie wyposażony w pełni zautomatyzowany magazyn o pojemności ponad 10 tys. palet i wysokości blisko 40 m.

Ciech uruchomi nowy, automatyczny magazyn w Strassfurcie w Niemczech

Magazyn będzie się składał z czterech korytarzy – każdy o długości 45 m. Po obu ich stronach zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości przeznaczone do składowania gotowych produktów opuszczających linie produkcyjne.

Automatyzacja składowania jest niezbędna dla efektywnego i bezpiecznego działania procesu magazynowego. Produkty składowane w nowym magazynie będą obsługiwane przez pracujące w każdym korytarzu układnice, automatycznie odkładające i pobierające palety z towarem. Ponadto magazyn będzie połączony z fabryką za pomocą przenośnika zapewniającego kontrolowany transport wyrobów gotowych.

Paweł Sufin - Stanowisko: Kierownik Logistyki
“Dzięki zastosowaniu rozwiązań automatycznych udało nam się maksymalnie wykorzystać dostępną na potrzeby magazynu powierzchnię. Wyroby gotowe będą składowane aż na 21 poziomach, co w rozwiązaniach manualnych nie byłoby możliwe i znacznie ograniczyłoby dostępną do składowania liczbę miejsc paletowych. Równie ważnym czynnikiem wyboru były cele operacyjne i szczególnie istotna w całodobowej pracy magazynu minimalizacja liczby zadań wykonywanych przez pracowników na rzecz maszyn, Te, mimo szybkiego działania, nie generują błędów, które pojawiają się w operacjach manualnych.”

O grupie Ciech

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. U naszego zachodniego sąsiada swoją siedzibę posiada należąca do grupy spółka CIECH Salz Deutschland, CIECH Energy Deutschland oraz CIECH Soda Deutschland której początki sięgają 1882 roku.