Dajar wyposaża swój magazyn w regały paletowe Mecalux

11/07/2017

Polski producent i dystrybutor produktów AGD, mebli ogrodowych i wyposażenia dla branży HoReCa, firma Dajar, rozpoczęła współpracę z Mecalux w zakresie wyposażenia swojego nowego magazynu wysokiego składowania w Bystrzejowicach koło Lublina pod potrzeby lubelskiej hurtowni.

Po dokonaniu szczegółowej analizy potrzeb Klienta i czynności, jakie będą realizowane w magazynie, Mecalux zaproponował rozwiązanie w postaci systemu regałów paletowych. Instalacja będzie się składała z 26 rzędów regałów pojedynczej głębokości o wymiarach 11,5 m wysokości i 31 m długości każdy, podzielonych na trzy bloki. Łączna pojemność składowania będzie wynosiła ponad 8000 palet Euro o maksymalnej wadze 800 kg.

Operacje logistyczne wykonywane w magazynie firmy Dajar będą obejmowały również ręczną kompletację zamówień. W tym celu dolna cześć instalacji zostanie wyposażona w poziomy półkowe z wypełnieniem z panelu metalowego, umożliwiające składowanie różnorodnych opakowań o łącznej wadze nieprzekraczającej 1500 kg na poziom. Kompletacja zamówień będzie realizowana także bezpośrednio z palet umieszonych poniżej poziomów półkowych.

Regały paletowe spełniają wszelkie potrzeby logistyczne Klienta. Uniwersalność systemu umożliwia składowanie wszystkich palet z różnorodnym asortymentem firmy Dajar. Regały paletowe zapewniają także bezpośredni dostęp do każdego magazynowanego ładunku, co czyni je idealnym rozwiązaniem w magazynach, w których operacje kompletacji wykonywane są z dużym natężeniem.

Dajar skorzysta z rozwiązania regałów paletowych Mecalux

Dajar to nowoczesna polska firma z ponad 25-letnią tradycją, która jest liderem w dystrybucji produktów AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, mebli ogrodowych oraz profesjonalnych artykułów dla branży HoReCa. Utrzymuje kontakty handlowe ze wszystkimi znaczącymi producentami światowymi w branży AGD. Posiada dwa własne zakłady produkcyjne, które wytwarzają artykuły kempingowo-ogrodowe, deski do prasowania i suszarki do bielizny. Ponadto ma siedem oddziałów hurtowych (Koszalin, Pruszcz Gdański, Toruń, Wrocław, Ożarów, Lublin i Katowice) obsługujących wszystkie regiony Polski, 14 sklepów własnych na terenie kraju, a także oddziały zagraniczne: centra dystrybucyjne i biura handlowe na Węgrzech, w Rumunii, w Niemczech, na Słowacji oraz w Chinach. Do najsilniejszych marek z oferty Dajar należą marki własne: Ambition, Patio, Jotta, Domotti oraz Luminarc, Disney, Pyrex, Arcoroc i wiele innych.

GuardarGuardarGuardar