Sprawna i wydajna logistyka sklepu internetowego

18/01/2021

Eurotex, hiszpański producent i dystrybutor farb przemysłowych i dekoracyjnych, planuje zwiększyć efektywność internetowych kanałów sprzedaży. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki modernizacji i usprawnieniu procesu logistycznego poprzez uruchomienie w Sewilli nowego magazynu, w którym Mecalux zamontuje regały paletowe i wdroży oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Jedną z mocnych stron i cech szczególnych systemu zarządzania magazynem Easy WMS jest łatwość dostosowania do specyfiki procesu logistycznego, co czyni go narzędziem niezbędnym dla każdego przedsiębiorstwa, które tak jak Eurotex chce usprawnić funkcjonowanie swojego magazynu. Oprogramowanie umożliwi firmie realizację zamówień w ciągu 24 – 48 godzin.

Odpowiednie rozmieszczenie ładunków w magazynie przyczynia się do usprawnienia kompletacji zamówień, dlatego WMS będzie wyznaczać miejsca składowania produktów na podstawie ich cech i tempa rotacji. Oprogramowane będzie również wskazywać operatorom lokalizację artykułów potrzebnych do skompletowania zamówień, co usprawni ich pracę i wyeliminuje ryzyko pomyłek.

Easy WMS będzie towarzyszył firmie Eurotex w jej dalszym rozwoju, zapewniając dodatkowe funkcjonalności w zależności od przyszłych potrzeb.

W Eurotex stawiamy na ciągłe udoskonalanie i rozwój. Zwiększenie efektywności logistyki naszego sklepu internetowego, wymaga odpowiedniego narzędzia do zarządzania magazynem. Easy WMS pomoże nam zoptymalizować zasoby, zwiększy elastyczność, usprawni przebieg kompletacji zamówień oraz umożliwi redukcję kosztów, co przełoży się na jakość obsługi, a w ostatecznym rozrachunku na zadowolenie klientów.

Ismael González, CFO w firmie Eurotex

Eurotex otwiera nowy magazyn farb w Sewilli

Wysokiej jakości farby w konkurencyjnej cenie

Początki firmy Eurotex sięgają 1981 roku, kiedy to w Sewilli otwarła pierwszy specjalistyczny sklep z farbami. Dziś jest w Hiszpanii liderem w swojej branży: posiada 90 punktów sprzedaży, zakłady o powierzchni 38 000 m2 i zdolność produkcyjną wynoszącą ok. 20 000 ton farb rocznie. Oferta firmy obejmuje pełną gamę farb i produktów uzupełniających, zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.