Frimar Panaderos zamienił swój WMS w magazynie w Walencji na Easy WMS

27/08/2018

W najbliższych miesiącach firma Frimar Panaderos (Panamar) przestanie używać oprogramowania magazynowego ThyStore, by przejść na zarządzanie swoim magazynem w Walencji za pomocą systemu Easy WMS opracowanego przez Mecalux.

Easy WMS Mecaluxu w magazynie Firmar Panaderos w Walencji

Hiszpański producent i dystrybutor ciast mrożonych modernizuje zarządzanie swoim magazynem. W tym celu zamieni dotychczas używany system ERP – Expert – na SAP i wdroży Easy WMS Mecaluxu.

Easy WMS służy do zarządzania przepływem towaru w magazynie. W obiekcie Panamaru przejmie funkcje pełnione dotychczas przez ERP, a zatem będzie identyfikować i etykietować pojemniki z towarem pochodzące z produkcji, wyznaczać miejsca ich składowania na regałach, generować zlecenia przygotowania zamówień, a ponadto organizować ich wysyłkę.

Dzięki oprogramowaniu stworzonemu przez Mecalux Frimar Panaderos sprosta przeobrażeniom związanym z wdrażaniem nowych technologii, zmianami popytu i wzrostem sprzedaży. Easy WMS umożliwi także kontrolę stanu magazynowego w czasie rzeczywistym, poprawi terminowość dostaw, wyeliminuje błędy w realizacji zamówień, zoptymalizuje wykorzystanie zasobów ludzkich i ograniczy koszty obsługi ładunków.

Przejście na nowy system, którego możliwości w pełni zaspokoją potrzeby logistyczne firmy Frimar Panaderos, przyniesie jej znaczącą poprawę efektywności zarządzania magazynem.

O firmie Frimar Panaderos (Panamar)

Panamar działa na rynku od 1985 roku i jest obecnie jednym z głównych dystrybutorów żywności przechowywanej w temperaturze kontrolowanej. Należy do grupy Panstar, którą utworzyli spadkobiercy słynnej w Hiszpanii cukierni Repostería Martínez.