Imcovel zyska pełną kontrolę nad dystrybucją surowców dzięki Easy WMS

11 gru 2023

Hiszpański producent opakowań papierowych Imcovel wdroży w swoim magazynie oprogramowanie Mecaluxu, w celu zyskania lepszej kontroli nad surowcami i gotowymi produktami.

Producent opakowań Imcovel wdroży Easy WMS w swoim magazynie

„Kilka lat temu rozpoczęliśmy proces internacjonalizacji, dzięki czemu jesteśmy obecni na pięciu kontynentach, choć najprężniej działamy na rynkach hiszpańskim, portugalskim i francuskim. Z uwagi na coraz bardziej optymistyczne perspektywy rozwoju zdecydowaliśmy się na cyfryzację logistyki za pomocą systemu Easy WMS Mecaluxu, aby zwiększyć produktywność magazynu” - wyjaśnia Joaquín Vela, Dyrektor firmy Imcovel.

W miejscowości Ribarroja del Turia koło Walencji Imcovel posiada magazyn, który zaopatruje odbiorców z całego świata. Obiekt jest wyposażony w różne systemy składowania i urządzenia Mecaluxu, które ułatwiają zarządzanie surowcami i gotowymi produktami: automatyczny magazyn pojemnikowy i automatyczny magazyn paletowy, regały z systemem Pallet Shuttle oraz wózki wahadłowe.

Joaquín Vela zdradza, że „główną potrzebą jest identyfikowalność produktów”. Wymóg ten dał firmie impuls do wdrożenia oprogramowania magazynowego Easy WMS, które pozwoli dużo dokładniej monitorować zapasy we wszystkich częściach obiektu. Jego praca będzie się rozpoczynała w momencie przyjęcia towaru – wówczas system będzie identyfikować produkty i wyznaczać dla nich miejsca składowania, by móc następnie śledzić w czasie rzeczywistym każdy ich ruch na dalszych etapach procesu.

Oprogramowanie będzie kierować procesem odbywającym się w magazynie od przyjęcia dostaw po przygotowywanie zamówień. Zapewni także sprawne zaopatrzenie linii produkcyjnych w niezbędne surowce, wskazując operatorom ich dokładną lokalizację oraz miejsce dostarczenia.

Niektóre z produkowanych opakowań są personalizowane przed wysłaniem do odbiorców. W tym celu Imcovel wdroży także system VAS (Value-Added Services). Jest to rozszerzenie Easy WMS o funkcję usług wartości dodanej, która ułatwia dostosowywanie zamówień do indywidualnych potrzeb i wymogów klienta.

Imcovel: lider branży opakowań papierowych

Imcovel oferuje szeroką gamę produktów opakowaniowych, która obejmuje papier do pakowania i torby papierowe. Firma od ponad 30 lat zawsze idzie z duchem czasu i dopasowuje swoje rozwiązania do nieustannie zmieniających się potrzeb rynku. Wśród jej odbiorców znajdują się firmy ze wszystkich branż z całego świata.