IMP PUMPS wdraża Easy WMS w swoich dwóch magazynach w Słowenii

27/04/2020

Słoweński producent systemów pompowych, IMP PUMPS, postawił na digitalizację swojego łańcucha dostaw. W tym celu powierzył firmie Špica, która jest partnerem Mecaluxu działającym na terenie Słowenii, wdrożenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS w swoich obiektach w Metlice i Komendzie.

Przedsiębiorstwo planuje dwukrotne zwiększenie tempa produkcji w najbliższych latach. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest precyzyjna kontrola łańcucha dostaw, a przez to redukcja liczby błędów.

Easy WMS, zintegrowany z systemem ERP Pantheon, z którego korzysta IMP PUMPS, będzie znał dokładną lokalizację wszystkich ładunków składowanych w obu magazynach – w Komendzie, gdzie znajduje się również fabryka, oraz w Metlice. System zarządzania magazynem będzie także kierował pracą operatorów na każdym etapie procesu magazynowego, a szczególnie w trakcie kompletacji.

Peter Babič – Kierownik Produkcji w firmie IMP Pumps
Jako rozwijająca się firma uświadomiliśmy sobie, że w celu zwiększenia wydajności musimy poprawić organizację magazynów. We współpracy z firmą Špica zdecydowaliśmy się więc na wdrożenie Easy WMS Mecaluxu. Oprogramowanie to pomoże nam odpowiednio rozmieścić ładunki, zapobiegać błędom oraz zwiększyć wydajność i płynność pracy operatorów”.

Easy WMS zarządza magazynami IMP PUMPS w Metlice i Komendzie w Słowenii

IMP PUMPS: działalność międzynarodowa

Działająca od 1947 roku spółka IMP Pumps to słoweński producent i dystrybutor systemów pomp. Jej produkty dostępne są na rynkach Europy, Ameryki Północnej, Azji, Afryki i Australii. Firma stale opracowuje nowe rozwiązania, które cechuje wysoka jakość, energooszczędność i przyjazność dla środowiska.