Współpraca Karton.eu i Mecaluxu – trzy pomyślne realizacje

08/01/2018

Karton.eu, niemiecka firma zajmująca się sprzedażą internetową artykułów do pakowania, ponownie powierzyła Mecaluxowi wyposażenie swojego magazynu. Tym razem w obiekcie zlokalizowanym w Sprembergu w północno-wschodnich Niemczech zamontowane zostały regały przesuwne Movirack. Jest to już trzecie zlecenie, jakie Mecalux wykonał dla tej firmy w ciągu ostatnich lat.

W 2014 i 2015 roku Mecalux wyposażył dwie strefy magazynu firmy Karton.eu w trzypoziomowe regały paletowe o wysokości 6 m, na których mieści się 1800 palet o wymiarach 800 x 1200 mm.

Rok później, z uwagi na szybkie tempo wzrostu sprzedaży, firma Karton.eu stanęła przed koniecznością zwiększenia pojemności magazynu. Tym razem należało jednak zastosować inne rozwiązanie. Po przeanalizowaniu potrzeb wraz z zespołem technicznym Mecaluxu wybrano regały przesuwne Movirack. Jego najważniejsze zalety to eliminacja zbędnych korytarzy roboczych i zwiększenie pojemności magazynowej przy zachowaniu bezpośredniego dostępu do palet.

Zastosowane rozwiązanie składa się z 13 podwójnych regałów przesuwnych i 2 regałów stałych o wysokości 7 m i długości 26 m. Każdy z nich podzielony jest na trzy poziomy ładunkowe. Uzyskana łączna pojemność magazynowa pozwala pomieścić ponad 2000 palet o wymiarach 800 x 1200 x 2200 mm i maksymalnej wadze 600 kg każda.

Współpraca Karton.eu i Mecaluxu – regały przesuwne Movirack

Aby otworzyć korytarz w celu umieszczenia palety na danym regale lub jej pobrania, operator posługuje się pilotem. Szerokość korytarza (3,9 m) pozwala łatwo manewrować wózkiem widłowym. Blok regałów Movirack wyposażony jest we własną szafę sterowniczą. Osobne szafy wbudowane są ponadto w każdy regał składający się na blok, co służy zapewnieniu prawidłowego działania systemu.

O firmie Karton.eu

Karton.eu to niemiecka firma powstała w 2007 roku. Specjalizuje się w sprzedaży internetowej artykułów opakowaniowych zarówno na terenie Niemiec, jak i poza granicami kraju. Karton.eu oferuje pudła kartonowe i akcesoria do pakowania, takie jak wypełniacze i taśmy klejące. Wszystkie produkty mogą być spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.