Karton.eu: regały Movitack do magazynu sklepu internetowego z artykułami opakowaniowymi

11/02/2021

Karton.eu, niemiecka firma zajmująca się sprzedażą internetową artykułów do pakowania, rozbuduje swój magazyn w Sprembergu o kolejne regały przesuwne Movirack. Jest to już kolejny magazyn, który firma wyposaża w rozwiązanie magazynowe Mecaluxu aby udoskonalić swój łańcuch dostaw.

Rozbudowa magazynu Karton.eu zwiększy jego pojemność o 2500 palet

Rozbudowa będzie polegała na montażu dwóch bloków składających się z 8 regałów przesuwnych o podwójnej głębokości oraz 4 regałów stałych. Wszystkie będą mierzyły 7 m wysokości i 27 m długości. Poziomy ładunkowe będą dostosowane składowania palet o wysokości 2,2 m. Instalacja pozwoli na składowanie łącznie 2586 palet.

Mecalux od lat towarzyszy firmie Karton.eu w jej rozwoju. W latach 2014 i 2015 wyposażył dwie strefy magazynu w Sprembergu w regały paletowe mieszczące 1800 palet. Rok później, z uwagi na szybkie tempo wzrostu sprzedaży, Karton.eu zamówił montaż bloku regałów przesuwnych Movirack o pojemności 2000 palet. W 2019 roku natomiast zamontowano podest, dzięki któremu firma uzyskała dodatkową powierzchnię użytkową.

Decyzja o instalacji dwóch nowych bloków regałów Movirack została podjęta przez firmę, na podstawie jej wcześniejszych doświadczeń z tym systemem składowania. Najważniejszą zaletą jest możliwość eliminacji stałych korytarzy roboczych, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni, a tym samym zwiększenie pojemności magazynu bez utraty bezpośredniego dostępu do każdej palety.

Dzięki powiększeniu pojemności magazynowej poprzez montaż dodatkowych regałów przesuwnych Movirack będziemy mogli powiększyć ofertę produktów. Ponadto jest to system składowania, który zapewnia bezpośredni dostęp do każdej palety za naciśnięciem przycisku pilota, co umożliwia nam efektywną pracę.

Mathias Jäckel, Partner zarządzający w firmie Karton.eu

Kartony na miarę potrzeb

Karton.eu to powstała w 2007 roku niemiecka firma specjalizująca się w sprzedaży internetowej kartonów i akcesoriów do pakowania takich jak m.in. wypełniacze ochronne i taśmy klejące, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. Oferuje możliwość spersonalizowania wszystkich swoich produktów i dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego klienta.