Mecalux i KPMG przyspieszają transformację cyfrową magazynów we Francji

19 kwi 2024

Współpraca firm Mecalux i KPMG we Francji będzie synergią doświadczenia technologicznego oraz dogłębnej znajomości rynku.

KPMG włączy oprogramowanie Mecaluxu, system Easy WMS, do gamy oferowanych usług technologicznych. Easy WMS to wszechstronne, elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które usprawnia zarządzanie magazynami. System ten monitoruje w czasie rzeczywistym przepływy ładunków i pozwala zwiększyć wydajność procesów magazynowych takich jak przyjmowanie towarów, składowanie, kompletacja zamówień i wysyłka.

Oprogramowanie Easy WMS Mecaluxu pozwoli firmom skapitalizować możliwości, jakie pojawiają się wraz z rozwojem ery cyfrowej. „Nasze rozwiązania cyfrowe projektujemy tak, aby odpowiadały na wyzwania logistyki 4.0 oraz by ułatwiały proces podejmowania decyzji prowadzących do zwiększania wydajności magazynów”, tłumaczy Daniel Joly, dyrektor generalny oddziału Mecaluxu we Francji.

Régis Dindeleux, wspólnik KPMG Connected Tech i Daniel Joly Dyrektor Zarządzający Mecalux we Francji

System Easy WMS został wdrożony w obiektach logistycznych czołowych firm z rożnych sektorów na całym świecie. Oprogramowanie magazynowe oferuje zaawansowane funkcjonalności pozwalające stawić czoła największym wyzwaniom logistycznym. Ponad 70% nowych klientów Mecaluxu wybiera wersję Easy WMS w chmurze, która pozwala skrócić czas wdrożenia, dzięki czemu mogą oni szybciej dostosować się do zmieniających się wymagań rynkowych. Ponadto Mecalux już po raz trzeci z rzędu został wymieniony w ogólnoświatowym raporcie Gartner Magic Quadrant for Warehouse Management Systems.

Współpraca Mecaluxu i KPMG w zakresie rozwoju systemu Easy WMS pozwoli wzmocnić obu firmom swoje zaangażowanie na rzecz doskonalenia mechanizmów zarządzania logistyką oraz wspierania przedsiębiorstw dążących do podnoszenia poziomu wydajności w ciągle zmieniającym się środowisku biznesowym.