L&D Aromáticos: magazyn pachnący sukcesem

25/02/2020

L&D Aromáticos, wiodący hiszpański producent samochodowych odświeżaczy powietrza, wyposaży swoje centrum logistyczne w Almerii w automatyczny magazyn miniload firmy Mecalux, w którym będzie składować 4268 pojemników o maksymalnej wadze 25 kilogramów.

Automatyczny magazyn pojemnikowy w centrum logistycznym L&D Aromáticos

Magazyn o wysokości 11,5 m będzie się składał z jednego korytarza z umieszczonymi po obu stronach regałami o podwójnej głębokości składowania, podzielonymi na 29 poziomów ładunkowych, na których będzie składowane 2134 pozycji asortymentowych. Zamówienia będą przygotowywane na dwóch stanowiskach kompletacyjnych w kształcie litery „U”, z których jedno znajdzie się w przedniej części magazynu miniload, drugie zaś w bocznej, na podwyższeniu.

Ponadto w obiekcie zostanie wdrożony system zarządzania magazynem Easy WMS firmy Mecalux, który będzie koordynował proces, monitorował stan magazynowy oraz kierował przygotowywaniem zamówień, zapewniając szybkość i minimalizując ryzyko pomyłek.

O firmie L&D Aromáticos

Firma L&D Aromáticos od 1980 roku opracowuje innowacyjne zapachy, które powstają w wyposażonej w najnowocześniejsze technologie fabryce o powierzchni 8000 m2. Aż 90% przychodów firmy pochodzi z eksportu produkowanych przez nią odświeżaczy powietrza, dostępnych w ponad 80 krajach.