Mecalux zaprezentował na targach Logistics & Distribution program Easy WMS

20/12/2018

W listopadzie w Madrycie miała miejsce kolejna edycja targów Logistics & Distribution, na której ponad 500 firm zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie składowania, transportu bliskiego i logistyki. Na stoisku Mecaluxu odwiedzający mogli się zapoznać z oprogramowaniem magazynowym Easy WMS i systemem Pallet Shuttle.

Najnowsza edycja targów Logistics & Distribution przedstawiła trendy panujące w branży logistycznej, a konkretnie rozwiązania w zakresie cyfryzacji łańcucha dostaw. Mecalux posiada wyspecjalizowany w tej dziedzinie dział, który zajmuje się tworzeniem oprogramowania ułatwiającego przedsiębiorstwom kompleksowe zarządzanie procesem logistycznym.

Mecalux stale doskonali swoje produkty, tworząc innowacyjne technologicznie rozwiązania, na przykład poprzez zastosowanie sztucznej inteligencji czy analizy big data, aby pomóc przedsiębiorstwom stawić czoła nowym wyzwaniom współczesnego rynku, takim jak e-commerce i omnichannel (wszechkanałowość).

Specjaliści, którzy odwiedzili stoisko Mecaluxu podczas madryckich targów Logistics & Distribution, mieli sposobność przyjrzeć się, jak działa system Pallet Shuttle, w którym elektryczny wózek odkłada i pobiera palety z towarem, przemieszczając się w kanałach ładunkowych regałów. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku firm, dla których istotna jest szybka obsługa przyjęć i wydań dużej liczby palet zawierających tę samą pozycję asortymentową, a także w chłodniach i jako bufor do tymczasowego składowania gotowych zamówień.

Mecalux przedstawił na targach Logistics & Distribution 2018 w Madrycie swoje najnowsze osiągnięcia