alinéa uruchomi we Francji nowy magazyn o pojemności 80 000 palet

30/11/2018

Wzrost sprzedaży skłonił francuską sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz alinéa do budowy nowego, pojemnego magazynu w Nanteuil-le-Haudouin nieopodal Paryża. Mecalux wyposaży obiekt w regały paletowe i zamontowane na podestach regały półkowe do lekkich ładunków M3 przeznaczone do składowania produktów sprzedawanych za pośrednictwem sklepu internetowego.

Obecnie alinéa posiada 31 sklepów stacjonarnych, w tym 4 franczyzowe, w całej Francji, a także prowadzi sprzedaż internetową. Oferta sieci obejmuje ponad 15 000 pozycji asortymentowych, z czego 52% stanowią meble, a pozostałe 48% to artykuły dekoracyjne.

Nowy magazyn zajmie powierzchnię 73 000 m2 i zostanie podzielony na 10 części. Regały paletowe o wysokości 11 m będą się składały z 5 lub 6 poziomów ładunkowych, które łącznie pomieszczą 81 444 palety o wymiarach 800 x 1200 i maksymalnej wadze 800 kg. Rozwiązanie to pozwoli składować wiele różnych pozycji asortymentowych i umożliwi bezpośredni dostęp do każdej z nich, co ma ogromne znaczenie w przypadku tak zróżnicowanej oferty produktów, jaką dysponuje alinéa. Natomiast na podestach usytuowanych przy rampach zostaną zamontowane regały półkowe M3 przeznaczone do kompletacji mniejszych produktów zamawianych poprzez stronę internetową.

Nowy magazyn sieci alinéa we Francji

Od ponad 30 lat we francuskich domach

alinéa to powstała w 1989 roku w Awinionie sieć sklepów z meblami i artykułami dekoracyjnymi, która od początku swego istnienia inspiruje i wyznacza trendy dekoratorskie, odważnie łącząc ponadczasowy design i modne dodatki.