Automatyzacja przyspieszy wzrost ANL Plastics we Francji

09/10/2018

W celu zwiększenia pojemności i wydajności jednego ze swoich centrów dystrybucyjnych, firma ANL Plastics zdecydowała się na jego automatyzację. Mecalux wyposaży magazyn francuskiego oddziału tego belgijskiego przedsiębiorstwa w automatyczny system Pallet Shuttle, dzięki któremu obiekt pomieści 3160 palet o wymiarach 800 x 1200 mm.

Regały obsługiwane przez automatyczny wózek Pallet Shuttle w ANL Plastics

Projekt magazynu w Le Montat przewiduje tylko jeden korytarz, po którego obu stronach zostaną zamontowane regały obsługiwane przez układnicę. Urządzenie to będzie dostarczało palety do odpowiedniego kanału, wewnątrz którego wózek Pallet Shuttle będzie je transportował do pierwszego wolnego miejsca.

Regały o wysokości 10,5 m, podzielone na 4 poziomy, po jednej stronie korytarza będą mieścić 5 palet na głębokość, a po drugiej 15, zapewniając pojemność spełniającą oczekiwania firmy ANL Plastics.

 

Filip Mertens - Dyrektor Generalny w ANL Plastics France
„Zespół techniczny Mecaluxu przeanalizował nasze potrzeby w najdrobniejszych szczegółach. Wykazał się sporą kreatywnością w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania o podanych przez nas parametrach. Dzięki systemowi Pallet Shuttle zyskamy większą wydajność i elastyczność w obsłudze ładunków”.

 

Blisko klientów z całej Europy

ANL France to założona w 1991 roku w Cahors (Francja) filia belgijskiej firmy ANL Plastics. Przedsiębiorstwo produkuje niestandardowe i innowacyjne opakowania z tworzyw sztucznych dla odbiorców w całej Europie. Zakłady produkcyjne ANL Plastics znajdują się w południowo-zachodniej Francji, w Belgii i w Polsce. Firma posiada w nich wiele najnowszej generacji linii produkcyjnych i zatrudnia ponad 300 osób.