Easy WMS będzie zarządzać nowym magazynem firmy Visteon w Portugalii

24/01/2019

Portugalski oddział koncernu Visteon, dostawcy komponentów dla największych producentów z branży motoryzacyjnej, zbudował niedawno automatyczny magazyn, w którym przepływem towaru zarządza oprogramowanie Easy WMS opracowane przez Mecalux. W obiekcie zostaną utworzone trzy korytarze z regałami o podwójnej głębokości po obu stronach mieszczącymi ponad 2500 palet.

Easy WMS będzie zarządzać procesem magazynowym w nowym obiekcie Visteona

W magazynie znajdą się trzy stanowiska wejściowe – dwa obsługiwane automatycznie i jedno ręcznie. W przypadku stanowisk automatycznych ładunek będzie dostarczany do magazynu samojezdnymi wózkami (AGV).

Jednym z zadań systemu Easy WMS będzie koordynowanie procesu dostarczania do stanowisk wejściowych palet bazowych, na których będą umieszczane kontenery w celu zapewnienia ich stabilności na regałach.

Natomiast na stanowisku wyjściowym kontenery będą zdejmowane z palet bazowych, które będzie można ponownie użyć, aby zabezpieczyć kolejne ładunki.

O firmie Visteon

Koncern Visteon jest czołowym producentem komponentów dla branży motoryzacyjnej. Powstał w 2000 roku poprzez wydzielenie z grupy Ford, a jego siedziba znajduje się w amerykańskim stanie Michigan. Obecnie posiada 200 fabryk na całym świecie, w których produkuje urządzenia elektroniczne do kokpitów samochodowych wykorzystywane m.in. przez takich gigantów jak Ford, Renault-Nissan, Mazda, Daimler-Mercedes i Honda. W ubiegłym roku obroty grupy wyniosły 3,15 miliarda dolarów.