Jokey zwiększa tempo wzrostu we Francji dzięki wysoko wydajnemu magazynowi automatycznemu

15/01/2018

Mecalux zbuduje automatyczny magazyn paletowy dla firmy Jokey – międzynarodowego producenta opakowań z tworzyw sztucznych. Obiekt o wysokości 22 m i mieszczący ponad 7400 palet będzie połączony z zakładem produkcyjnym za pomocą przenośników. Do zarządzania procesami logistycznymi zachodzącymi w magazynie posłuży opracowane przez Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Magazyn będzie się składał z trzech korytarzy o długości 79 m. Po obu ich stronach zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości i 10 poziomach ładunkowych. Każdy korytarz będzie obsługiwany przez układnicę jednokolumnową z chwytakami teleskopowymi umożliwiającymi dostęp do drugiej, głębiej położonej palety.

Produkty pochodzące z fabryki będą transportowane do magazynu przenośnikiem, który zostanie poprowadzony na wysokości, aby nie zajmował powierzchni obiektu. Na jego obu końcach zostaną zamontowane windy, którymi palety będą docierały na odpowiedni poziom.

Strefa buforowa zostanie wyposażona w wózek wahadłowy dostarczający gotowe do wysyłki palety do 20 przenośników grawitacyjnych, które będą sortowały maksymalnie 12 palet według odbiorców lub tras. Całym procesem będzie zarządzało oprogramowanie magazynowe Easy WMS.

Magazyn automatyczny zwiększa wydajność firmy Jokey


Działająca od 1968 roku Grupa Jokey to jeden z najważniejszych międzynarodowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych dla branży spożywczej i innych branż. Zatrudnia ponad 1900 osób w 15 zakładach produkcyjnych, a swoje wysokiej jakości produkty, nadające się w 100% do recyklingu, dostarcza do odbiorców z ponad 80 krajów. Firma ta aż sześciokrotnie została uznana przez Komisję Europejską za jedno z 500 europejskich przedsiębiorstw o najwyższej stopie wzrostu.