Pallet Shuttle w magazynie przetwórcy plastiku firmy Sp Berner

01/08/2018

Sp Berner Plastic Group, jedno z wiodących hiszpańskich przedsiębiorstw w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, dostawca takich gigantów jak Ikea, Carrefour i Bauhaus, ponownie powierzył Mecaluxowi dostarczenie i montaż regałów z półautomatycznym systemem składowania akumulacyjnego Pallet Shuttle. Magazyn zlokalizowany w Paternie koło Walencji umożliwi składowanie ponad 10 000 palet.

Obiekt będzie wyposażony w dziewięć bloków regałów o wysokości 8,9 m. Jego pojemność całkowita wyniesie 10 416 palet o wymiarach 800 x 1200 mm i maksymalnej wadze 500 kg. Regały zostaną podzielone na trzy poziomy ładunkowe, a ich konstrukcja będzie przystosowana do pracy wózków Pallet Shuttle, które, przemieszczając się samoczynnie wewnątrz kanałów towarowych, będą zapewniać stały przepływ ładunków.

Nowy magazyn to dowód udanej współpracy, jaka łączy Sp Berner i Mecalux. Spośród wszystkich rozwiązań dostarczonych firmie Sp Berner w ostatnich latach szczególnie wyróżniają się dwa magazyny z systemem Pallet Shuttle przy głównym zakładzie produkcyjnym w miejscowości Aldaya. Firma dysponuje łączną powierzchnią magazynową przekraczającą 30 000 m2.

Magazyn Sp Berner wyposażony w system Pallet Shuttle

O firmie Sp Berner

Sp Berner to hiszpańska rodzinna firma, która w ciągu 50 lat swojego istnienia stała się liderem o międzynarodowym zasięgu zatrudniającym ponad 900 osób. Posiada cztery fabryki – trzy w okolicach Walencji (o łącznej powierzchni 155 000 m2) i jedną w Chinach (o powierzchni 10 000 m2) – w których z zastosowaniem trzech metod (wtrysk, wytłaczanie i termoformowanie) powstają produkty z plastiku, m.in. meble ogrodowe, pojemniki do przechowywania żywności i składowania towaru, zakrętki do butelek, szczoteczki do zębów i grzebienie oraz wiadra, szczotki i miotły.