Magazyn produktów mlecznych firmy Lacticínios Bela Vista w Brazylii

10/03/2019

Laticínios Bela Vista, jeden z pięciu największych w Brazylii producentów mleka i produktów mlecznych, rozbudowuje swoje magazyny w Bela Vista de Goiás i Maravilha. Mecalux, który wyposażył obiekt tej firmy położony w brazylijskim stanie Minas Gerais w regały paletowe, wjezdne i przepływowe, tym razem dostarczy regały z systemem Pallet Shuttle.

Optymalne wykorzystanie miejsca w nowych magazynach firmy Lacticínios Bela Vista

Pięć bloków regałów do składowania akumulacyjnego o wysokości 11,5 m będzie podzielonych na 8 poziomów ładunkowych mieszczących 24 palety na głębokość. Łączna pojemność magazynowa pozwoli składować 25 536 palet z produktami o dużej rotacji. Regały te będą obsługiwane przez 8 wózków Pallet Shuttle. Największy blok zajmie powierzchnię 2196 m2.

Projekt ten pozwoli firmie Laticínios Bela Vista maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, co przełoży się na większą pojemność magazynową i wyższą wydajność, a także poprawić bezpieczeństwo obiektu.

Vanilcio Dos Reis Floresta – Menadżer ds. stanów magazynowych i wydań towaru w firmie Laticínios Bela Vista
„System ten zapewnia maksymalne wykorzystanie miejsca, jak również pozwala obsługiwać każdy poziom ładunkowy niezależnie, dzięki czemu procesy magazynowe przebiegają sprawniej, zwiększając efektywność pracy obiektu. Do najważniejszych zalet Pallet Shuttle należą: niższe koszty operacyjne, mniejsze ryzyko błędów, większa pojemność magazynowa, lepsza kontrola nad stanem magazynowym i usprawnienie obsługi regałów”.

Pięć milionów litrów mleka dziennie

Firma Laticínios Bela Vista powstała w 1955 roku w brazylijskiej gminie Piracanjuba w stanie Goiás. Zatrudnia obecnie 2500 osób. Dzięki innowacyjnym produktom, którymi stale wzbogaca swój asortyment, przyczynia się do poprawy jakości życia konsumentów. Obecnie posiada w ofercie ponad 100 produktów i jest w stanie przetworzyć ponad 5 000 000 litrów mleka dziennie.